Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань оподаткування (реєстраційний номер законопроекту — 2481), яким, зокрема, змінюється механізм формування банками страхових резервів і регламентується система податкових стимулів для суб’єктів спеціальних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР).
Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», за це рішення у п’ятницю проголосували 245 депутатів, «проти» — 99 із 434, зареєстрованих у залі.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, підготовленого до другого читання, документом пропонувалося удосконалити порядок формування страхових резервів банків: передбачалося створення банками страхового резерву для покриття можливих втрат за всіма видами кредитів, а також гарантій, порук, інших видів кредитних операцій у межах фактично наданих боржнику коштів, і цінними паперами, визнаними нестандартними за методикою, яку встановлює для банків Нацбанк України.
При цьому передбачалося, що на суму додаткових податкових зобов’язань, розрахованих унаслідок збільшення валового доходу відповідного податкового періоду на суму безнадійної, сумнівної заборгованості, попередньо віднесеної платником податків до валових витрат або відшкодованої за рахунок страхового резерву, нараховувати пеню, визначену з розрахунку трикратного розміру річної дисконтної ставки Нацбанку, яка діє на день виникнення додаткового податкового зобов’язання.
Крім того, відповідно до пояснювальної записки, текст якої розміщений на веб-сайті парламенту, із метою активізації інвестиційної діяльності в СЕЗ і на ТПР, закон запроваджує систему податкових стимулів. Зокрема замість звільнення від сплати податку на прибуток підприємств або сплати цього податку за зниженою ставкою, передбачена відстрочка зобов’язань щодо цього податку в рамках інвестиційного податкового кредиту терміном до п’яти років із моменту реєстрації інвестпроекту Кабінетом міністрів України.
Відповідно до пояснювальної записки, законопроект також передбачає збільшення ставки акцизного збору на пиво солодове з 0,27 до 0,31 грн. за літр і підвищення пільгової ставки акцизного збору на бензини моторні сумішеві з домішками на основі біоетанолу від 30 до 42 євро за 1000 кг.
Окрім того, з метою стимулювання розвитку фондового ринку в законопроекті пропонується запровадити як експеримент, на один рік, звільнення інституцій спільного інвестування і холдингових компаній від необхідності сплати авансового внеску з податку на прибуток.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України виніс низку податкових ініціатив із проекту держбюджету-2007 в окремий законопроект (№2481).