СБУ підозрює інші силові структури України в незаконному прослуховуванні

Поділитися
За даними «Дзеркала тижня», СБУ направила до Генпрокуратури України лист із проханням перевірити можливості незаконної прослушки неуповноваженими на подібні дії силовими органами...

За даними «Дзеркала тижня», СБУ направила до Генпрокуратури України лист із проханням перевірити можливості незаконної прослушки неуповноваженими на подібні дії силовими органами. При цьому відповідного розслідування ГПУ за даним фактом так і не провела.

Зокрема, 23 січня 2010 року голова СБУ В.Наливайченко надіслав генеральному прокуророві О.Медведьку лист, у якому просив перевірити наявність і законність використання спеціальних технічних засобів в українських силових структурах, оскільки відповідно до указу президента від 7 листопада 2005 року такі засоби для використання на території України концентрувалися виключно в СБУ.

«За наявною в СБ України інформацією, в Міністерстві оборони, Службі зовнішньої розвідки, Державній прикордонній службі і МВС України знаходиться і, можливо, використовується устаткування для зняття інформації з каналів зв'язку…» — вказано в листі.

При цьому СБУ припускала, що дане устаткування використовувалося і для незаконного прослуховування вищих посадових осіб держави.

«Вважаємо за доцільне здійснити перевірку наявності у СЗР, МО, ДПС, ВВ МВС спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та законності використання, зокрема у зв'язку з фактами, опублікованими в ЗМІ, про прослуховування телефонних розмов вищих посадових осіб держави з керівництвом інших країн», — вказано в листі.

Зважаючи на численні факти публікації в інтернеті аудіозаписів конфіденційних розмов політиків (зокрема, прем'єра Ю.Тимошенко з президентом Грузії М.Саакашвілі, голови ВР О.Мороза з послом Великобританії Брінклі, запису розмов народного депутата В.Ющенка і мера Києва О.Омельченка та інших), «Дзеркало тижня» підготувало офіційні звернення на підставі вищезгаданого листа до нового голови СБУ В.Хорошковського, генерального прокурора О.Медведька й інших посадових осіб.

У ньому були поставлені питання про те, чи встановлена достовірність розмов між прем'єр-міністром України і президентом Грузії, чи проводилося службове розслідування факту здійснення такого прослуховування, і чи встановлено, яким саме державним підрозділом було здійснено це прослуховування.

Прес-служба ГПУ, у свою чергу, надіслала до редакції «ДТ» лист, з якого можна зробити висновок, що реальне розслідування за фактом незаконного прослуховування вищих посадових осіб держави проведене не було.

«Лист голови СБУ В.О.Наливайченка на ім'я генерального прокурора Медведька О.І. від 23 січня 2010 року за № 2/2/1-1386 (має обмежений доступ) на розгляд у Головне управління нагляду за дотриманням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства не поступав».

З листа можна зробити висновок, що генпрокурор Медведько приховав від своїх підлеглих суперважливу інформацію СБУ.

Докладніше читайте в статті Юрія Бутусова «Абоненти доступні» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі