Російсько-українська зустріч, яка проходила в Москві на найвищому рівні, створила «якісний виграш» для обох економік і запобігла сповзанню країн до «торгових війн». Про це віце-прем’єр Віктор Христенко сказав «Інтерфаксу», коментуючи на прохання агентства попередні підсумки переговорів президентів Володимира Путіна і Леоніда Кучми, які у п’ятницю тривали в підмосковній резиденції «Завидово».
Віце-прем’єр підтвердив цю свою оцінку посиланням на «конкретику і вагомість» рішень у сфері двостороннього економічного співробітництва, прийнятих самими главами держав. До числа таких рішень він відніс передусім зняття сторонами обмежень на постачання в РФ українських труб і групи приблизно з 20 російських товарів — в Україну. До числа таких проривів віце-прем’єр відніс і «прискорення співробітництва з реалізації газового консорціуму».
«Це лише перші рубежі того процесу, який розпочато цими днями В.Путіним і Л.Кучмою», — сказав він, висловивши впевненість, що 2003 року торгово-економічне співробітництво Росії й України «із цілком об’єктивних причин отримає новий імпульс позитивного розвитку».
В.Христенко особливо підкреслив «оперативність і актуальність» нинішньої двосторонньої зустрічі у верхах, яка, за його словами, відбила розуміня главами обох країн важливості російсько-українського торгово-економічного співробітництва, а також тісніших контактів при переговорах про вступ у СОТ.
Віце-прем’єр зокрема вважає, що московська зустріч сприяє усуненню тих перешкод у російсько-українському торговому співробітництві, що виникли, за його словами, «через недоробки» держвідомств обох країн. До цього ряду він відніс обмеження Україною поставок російських автомобілів, зауваживши, що в основі даного епізоду лежить «статистична помилка на порядки». Після її усунення обговорення даної проблеми буде продовжено, сказав В.Христенко.
Він назвав особливо важливим результатом московської зустрічі «обопільне прагнення президентів створити надійний, постійно діючий механізм», що дозволив би сторонам «швидко і справедливо вирішувати економічні спори, не доводячи їх до критичного рівня». Частиною такого механізму віце-прем’єр назвав рішення глав держав про регулярний графік зустрічей керівників економічних відомств обох країн.