Україна пропонує обмежити використання державної символіки Росії на українській території, де базується Чорноморський флот Російської Федерації.
«Ми розуміємо, діяльність Чорноморського флоту РФ, що базується на території України, пов’язана з використанням державної символіки. Але має бути почуття міри», — заявив в інтерв’ю «ДТ» перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко, який очолює українську частину підкомісії з питань функціонування російського Чорноморського флоту і його перебування на території України україно-російської міждержавної комісії.
Зловживання використанням державної символіки однієї держави на території іншої є нічим іншим, як неповагою до суверенітету останньої
— Володимир Огризко перший заступник міністра закордонних справ України
За словами Огризка, раніше українська сторона пропонувала інший варіант вирішення цього питання, що враховував норми російського законодавства.
«Наші юристи з’ясували, що конституційний закон «Про Державний прапор Російської Федерації» передбачає: судно, яке ходить під державним або національним прапором іноземної держави, повинне під час перебування у внутрішніх водах Росії або стоянки в порту РФ, крім свого прапора, піднімати, відповідно до міжнародних морських звичаїв, також і російський державний прапор. Коли ми запропонували застосувати аналогічне правило для російських військових кораблів, які базуються у Севастополі, то з вуст деяких російських колег довелося почути, що підняти український прапор поряд із російським було б протиприродно», — розповів він.
«Мене така позиція відверто дивує, — додав заступник голови МЗС України. — Хіба наші прапори не можуть розвіватися поруч? Хіба ця образа для росіян?».
Він наголосив, що питання російської державної символіки в місцях дислокації Чорноморського флоту є «виключно питанням міри, а не використання або невикористання прапора як такого».
«На нашу думку, слід обмежити використання державної символіки Росії в Севастополі певною кількістю об’єктів флоту — тоді це виглядатиме нормально, а не так, як зараз, — завуальоване нав’язування певних символів», — пояснив Володимир Огрызко.
Про перспективи перебування ЧФ РФ в Україні читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка з Володимиром Огризко у свіжому номері «ДТ».