РОДЗИНКИ З БУЛОЧКИ

Поділитися
«Такі люди потрібні Німеччині» Цього тижня ряд ЗМІ повідомив про звернення українського МЗС до че...

«Такі люди потрібні Німеччині»

Цього тижня ряд ЗМІ повідомив про звернення українського МЗС до чеських колег по агріман на ім’я пана Різака — губернатора Закарпатської області з метою переведення останнього на почесну роботу послом України в Чехії. «ДТ» звернулося по роз’яснення до Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні пана Карела Штіндла. Пан посол, зв’язавшись із протоколом чеського МЗС, повідомив ось що: «МЗС України свого часу звернулося до МЗС Чехії та нашого президента по агріман, що дає можливість приступити до роботи на посаді посла України в Чехії Івану Дмитровичу Кулебі, заступнику міністра закордонних справ України. 25 травня президент Чехії затвердив агріман, і тепер пан Кулеба може приступити до своєї роботи. З приводу будь-яких змін у кадрових намірах української сторони щодо кандидатури посла в Празі ні мені, ні протоколу МЗС Чехії нічого не відомо».

Судячи з усього, пан Різак продовжить роботу на ввіреному йому посту і далі. По-перше, тому що напередодні виборів як ніколи актуальною є приказка «за одного битого два небитих дають». А по-друге, у цивілізованому світі ще потрібно пошукати країну, здатну оперативно і легко після всіх мукачівських скандалів видати агріман одному з головних фігурантів виборчих баталій «із душком».

«Висушила силу чужина проклята...»

В кінці грудня минулого року «ДТ» опублікувала інтерв’ю з натхненною Юлією Тимошенко, котра тільки-но повернулася з-за океану. Лідер опозиційного блока з гордістю розповідала про розуміння, із яким наші колишні співвітчизники сприйняли її побоювання з приводу фальсифікації майбутніх президентських виборів. За словами Тимошенко, яким у даній ситуації немає підстав не довіряти, знаючи мову, готові особисто оплатити проїзд та проживання, і небайдужі до долі держави, вони ладні були в масовому порядку прямо на зустрічах записуватися в спостерігачі. По поверненні в Україну лідер БЮТ заявила: «Потрібно не 33 тисячі, а не менше двох спостерігачів на дільницю. Бажано залучити в цілому близько ста тисяч чоловік. Тобто готуватися за максимумом. А потім, уже залежно від того, скільки приїде, пропорційно розподіляти по всій Україні. Оптимістичне ставлення до цієї програми дозволяє припустити, що з 20 мільйонів іноземців українського походження 0,5% — кожен двохсотий — може погодитися віддати обов’язок історичній батьківщині. Я чомусь вірю в це. Але навіть якщо ста тисяч не буде, будь-яка кількість зменшить масштаби фальсифікацій. Хоч би скільки спостерігачів приїхало, це буде краще, ніж нічого».

Через півроку Канада відгукнулася. Під час офіційного обіду у канадського посла Ендрю Робінсона виконавчий директор Конгресу українців Канади пан Остап Скрипник урочисто повідомив про те, що після проведеного конкурсу були відібрані гідні кандидати, котрі виявили бажання приїхати в Україну для здійснення спостереження за ходом голосування і підрахунком голосів. За словами Остапа Скрипника, спостерігачів буде... 35 чоловік.

«Якщо вітер дах зрива...»

У черговий глухий кут зайшли переговори в опозиційній трійці. Парафований договір про створення коаліції між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко виявився під загрозою в зв’язку з небажанням ряду впливових депутатів «Нашої України» визнавати ексклюзивне право Юлії Тимошенко на прем’єрство. Чимало людей у фракції переконані в тому, що останній скандал, який вибухнув навколо Юлії Володимирівни в зв’язку з таємними записами інтимно-комерційних бесід із представниками Феміди, перетворює Тимошенко на непід’ємну гирю для іміджу Ющенка. Здавалося б, усвідомлюючи це, Юлія Володимирівна мусила б піти на деякі поступки, передусім пов’язані з вимогами привселюдного оголошення про її майбутнє прем’єрство у разі перемоги Ющенка. Так, можливо, вчинив би кожен. Але не вона. У відповідь на пропозиції змінити певний пункт договору Юлія Тимошенко відповіла категоричним ультиматумом: або я прем’єр, або — ворог.

До речі, текст вищезгаданої угоди запропоновано було підписати й Олександру Морозу. Складачі тексту висловили готовність запропонувати Олександру Олександровичу пост спікера у Верховній Раді, переформатування більшості в якій є одним із завдань коаліції. До речі, угода передбачає і підтримку конституційної реформи, що також повинно було б пом’якшити позицію Олександра Мороза стосовно його прагнення не приєднуватися до двійки Ющенко—Тимошенко. За деякими даними, ознайомившись із текстом документа, Олександр Мороз висловив згоду приступити до серйозних розмов про єдиний фронт або про підтримку єдиного кандидата в другому турі, але у разі, якщо йому буде надана гарантія того, що після проведення реформи і перемоги Ющенка він займе пост... прем’єр-міністра.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі