Боргові зобов’язання банку «Надра» на зовнішніх ринках було скуплено незадовго до того, як банк отримав три мільярди гривень рефінансування від Національного банку України, повідомило «Дзеркалу тижня» джерело в НБУ. На його думку, таку ризиковану операцію могли здійснити лише структури, котрі володіли інсайдерською інформацією про рефінансування.
«Незадовго до ухвалення рішення про надання рефінансування НБУ помітно пожвавилися торги зобов’язаннями банку «Надра» на зовнішніх ринках. Це навіть викликало певне зростання їхніх котирувань, — повідомило джерело «ДТ». — Якщо раніше ці папери практично не торгувалися і котирувалися досить рідко, причому з дисконтом до 80—85% від номіналу, то потім їхня вартість помітно зросла — до 30% від номіналу і вище».
На думку джерела, метою викупу було отримання значного спекулятивного прибутку.
«Мета очевидна: витративши близько 20—30 млн. дол. на викуп зобов’язань, на які можна потім одержати майже 140 млн., ви «на рівному місці» отримуєте спекулятивний прибуток у 110—120 млн. дол.!» — констатувало джерело «ДТ».
Він припустив, що подібну скупку, найімовірніше, провели структури, котрі володіють відповідною інсайдерською інформацією.
«Зважитися на таку ризиковану операцію могли особи, котрі мають інсайдерську інформацію про те, що банк має одержати чергову, тримільярдну, порцію рефінансування. А це могли бути або структури, близькі до керівництва НБУ, або власники банку «Надра», — заявило джерело.
Детальніше читайте у статті Юрія Сколотяного «Дефолтотоксикоз» у свіжому номері «ДТ».