«Жодної земельної справи до інциденту між Луценком і Черновецьким МВС прокуратурі не передавало», — заявив в інтерв’ю «ДТ» прокурор Києва Євген Блажівський, відкидаючи звинувачення у перешкоджанні розслідуванню справ, пов’язаних з діяльністю Київської міської державної адміністрації.
«Я вам публічно й офіційно заявляю, що до 22 січня про жодні земельні справи, порушені МВС, столична прокуратура не знала й не відала», — заявив Євген Блажівський.
За його словами, у січні-лютому до прокуратури було передано справу про земельні махінації з підставними особами, так звану «справу студентів», і ще три справи — щодо Київської фортеці, щодо земельних махінацій у Деснянському районі та щодо підробки документів фермерського господарства «Промінь», — які прокуратура відправила на додаткову перевірку.
Окремо він прокоментував ситуацію зі «справою студентів», яку прокуратура припинила за недостатністю обставин, після чого вилучила матеріали і порушила власну кримінальну справу відносно службовців КМДА, — вже не за фактом шахрайства, а за зловживання службовим становищем.
«У цьому випадку шахрайство скоює посадовець. Це по-перше. По-друге, як ви кажете, з вилученими документами сьогодні працює слідча група, до якої, до речі, входить переважна більшість працівників МВС. Уже 10 томів написано. Справді, є достатня кількість фактів, доказів, документів. 36 осіб уже підтвердили, що за скромну винагороду віддали копії своїх документів», — наголосив він.
Щодо людини, підозрюваної міліцією в організації махінацій, Блажівський повідомив: «Ідеться про громадянина на прізвище Тютюник, якого міліція хотіла заарештувати. З ним проводилися три очні ставки. Ніхто його не впізнав. Хоча прізвище у свідченнях справді звучало… Отож потрібної кількості доказів для санкції на арешт не виявилося».
Разом з тим він запевнив, що розслідування триває: «Прокуратура дала міліції повну можливість продовжити роботу над доказовою базою. І коли буде зібрано достатню кількість доказів, буде пред’явлено обвинувачення».
В цілому, за інформацією Блажівського, за 2 роки прокуратура направила до судів 79 позовів щодо земельних питаннь.
«Тим самим ми поставили вимоги про повернення міській громаді понад 2 тис. га землі (2006 рік — 90 га, 2007-й — 2000 га, 2008-й — 45 га). І вже реально повернули близько 200 га», — заявив він, визнавши, що ця статистика враховує реагування на земельні рішення 2003–2005 років.
Докладніше читайте в інтерв’ю Інни Ведерникової з Євгеном Блажівським у свіжому номері «ДТ».