Прокуратура Ялти перевіряє законність будівництва біля Лівадійського палацу

Поділитися
Прокуратура Ялти ухвалила рішення продовжити перевірку законності будівництва житлового компле...

Прокуратура Ялти ухвалила рішення продовжити перевірку законності будівництва житлового комплексу «Імператор» в Лівадії, який зводить фірма «АТ Реалті» в безпосередній близькості від Лівадійського палацу, що має статус пам'ятника національного значення.

Перевірку продовжено у зв'язку із сумнівністю ключового документа — погодження проекту будівництва комплексу, підписаного 28 березня 2008 року головою Держслужби з питань національної культурної спадщини Миколою Кучеруком. Зокрема, експерти констатують невідповідність документа прийнятому формату. Підозри викликає і узгодження будівництва багатоповерхового будинку до внесення змін до висотності будівлі.

«Я вважаю, що висновок повинен бути категоричним, а проект — завершеним, — прокоментував документ прокурор Ялти Ростислав Процик після ознайомлення. — У даному ж випадку виходить, що ця фірма має право після погодження ще вносити якісь корективи, зокрема щодо висотності, на власний розсуд. Тим паче що остання фраза означає, по суті: робіть що хочете, але зверніть увагу на те, що там Лівадійський палац, і якось недобре буде, якщо він після цього втратить свій історичний вигляд».

За даними ялтинської прокуратури, під час попередньої перевірки розглядалася версія про те, що лист фальсифікований. Але Держкультурспадщини підтвердила співробітникам прокуратури, що погодження «АТ Реалті» дійсно давалося.

Якщо закон і процедура отримання погодження Держслужби порушені, повідомив Ростислав Процик, «ми ініціюватимемо питання через прокуратуру АРК, щоб Генпрокуратурою було внесено протест».

Відомо також, що дозвіл виконкому Лівадійської сільради на будівництво багатоповерхового будинку фірма «АТ Реалті» отримала майже на місяць раніше, ніж сесія тієї ж ради затвердила проект землевпорядкування зі зміною цільового призначення ділянок і передала їх у власність.

Крім того, для будівництва в зоні історичного ареалу законодавство вимагає історико-містобудівного обгрунтування. Проте його не бачили ні в прокуратурі Ялти, ні в Республіканському комітеті з охорони культурної спадщини Криму.

Як повідомив «ДТ» Василь Астіон — директор ТОВ «Біларт», яке здійснює продаж апартаментів комплесу, що будується, — історико-містобудівне обгрунтування проекту розробляв «державний науково-дослідний і проектний інститут, що має необхідну ліцензію». Назвати організацію він відмовився, вважаючи своїм правом не називати тих, з ким працює.

За даними «ДТ», на зорі проекту Василь Астіон також значився в співзасновниках «АТ Реалті». Існує припущення, що Василь Миколайович Астіон є сином Миколи Васильовича Астіона — генерала міліції, колишнього начальника київського УБОЗу, який потрапив на сторінки ЗМІ у зв'язку зі скандалами у «справі перевертнів» і справі Гонгадзе.

Докладніше читайте в статті Валентини Самар «Імператорська розкіш» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі