Програма Януковича передбачає лише «косметичний ремонт» бюджетної системи – експерт

Поділитися
Програма економічних реформ, яку в середу, 2 червня, представив Віктор Янукович, передбачає лише «косметичний ремонт» бюджетної системи країни. Про це заявляє Юрій Ганущак, експерт з питань місцевого самоврядування.

Програма економічних реформ, яку в середу, 2 червня, представив Віктор Янукович, передбачає лише «косметичний ремонт» бюджетної системи країни. Про це заявляє Юрій Ганущак, експерт з питань місцевого самоврядування.

За його словами, заходи, запропоновані в розділі «Реформа міжбюджетних відносин», назвати реформами було б дуже сміливо.

Експерт відзначив, що серйозна реформа передбачає формування міжбюджетних трансфертів, виходячи з соціальних стандартів. Проте це неможливо без реформування місцевого самоврядування в цілому й адміністративно-територіального устрою.

Ганущак при цьому відзначив, що в Програмі обнадійливою є декларація створення основних законодавчих принципів і критеріїв розподілу інвестиційних субвенцій.

«В уряді вже понад півроку лежить законопроект, який передбачає такі механізми, проте вони дуже прозорі й не дають можливості довільно управляти коштами, наприклад, через Стабілізаційний фонд. І це вимагає впровадження не просто «середньострокового планування», як у програмі, а середньострокового бюджетування», - пояснює експерт.

За його словами, це дозволить розпорядникам брати довгострокові бюджетні зобов'язання, коректно здійснювати тендерні процедури і знижувати вартість закупівель.

«Це якраз не дуже подобається ані уряду, ані політикам, оскільки, окрім іншого, істотно звужує поле маневру коштами», - уточнює експерт.

За його словами, кращим підтвердженням «лукавства» заходів, що вживаються, є індикатори успіху проведених реформ – єдине, за що авторів потім можуть запитати.

Так, деклароване збільшення питомої ваги місцевих бюджетів у загальному фонді зведеного бюджету до 50% досягається механічним переказом частини загальнодержавних програм на місцеві, наприклад, дотації Пенсійного фонду.

«Ну і, нарешті, сміхотворне збільшення частини власних доходів місцевих бюджетів за п'ять років лише на 10%, тобто з 10 до 11% свідчить про те, що насправді на створення дійсно реальних джерел наповнення бюджетів надії у авторів немає, і введення податку на нерухомість - fata morgana», - укладає експерт.

Докладніше читайте в коментарі Юрія Ганущака у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі