Причиною трагедії у Чорному морі стала контрабанда?

Поділитися
Головною причиною трагедії у Чорному морі стало те, що судновласники та капітани з метою економії ...

Головною причиною трагедії у Чорному морі стало те, що судновласники та капітани з метою економії здійснювали перевалку вантажів з одних судів на інші не в портах, а безпосередньо у Керченській протоці, вважають експерти.

«Ми десятки разів говорили — це неприпустимо! І ось, будь ласка, рвонула бомба. Адже якби не було цього перевантаження, ніхто б не потонув, — сказав директор керченського НДІ рибного господарства і океанології (ПівдНДІРО) Борис Панов у інтерв’ю «ДТ». — Чому там скупчилося 150 судів? Тому що там йде перевантаження мільйонів тонн усіляких вантажів».

Він наголосив, що в цьому задіяні і українські судна, і російські, — щоб не платити портові збори, не проходити відповідні перевірки. «Звичайно, там ходять, перевіряють і прикордонники, і митники, і ми періодично там зйомки робимо, але поки аварії не було, ніхто особливо не реагував», — підкреслив учений.

Водночас екс-прокурор Криму Віктор Шемчук підтвердив чутки про те, що причина популярності рейдової перевалки вантажів — контрабанда.

«Але про об’єми контрабанди нічого конкретно сказати не можу... За моєї пам’яті жоден контролюючий орган не спрямував жодного матеріалу щодо якихось порушень законодавства з рейдового перевалювання. Отже, хто там у темі, а хто в долі — сказати не можу», — відзначив він.

Борис Панов також акцентував увагу на тому, що Керченська протока не входить у жодну програму регулярного моніторингу. «Оперативного моніторингу немає. Причому немає повної і достовірної інформації ні з нашої сторони, ні з російської, висновків фахівців немає — тільки якісь розмови», — розповів експерт.

«Тому, коли журналісти звертаються в інститут по коментарі щодо наслідків аварії, — нічого не можу громадськості сказати, адже рівень цієї техногенної аварії (не буду поки вживати слово катастрофи) на сьогодні визначити неможливо», — підсумував директор інституту.

Детальніше про це читайте у статті Валентини Самар «Хто на дні, хто в темі, а хто має зиск...» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі