Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками першого перегляду програми співробітництва з Україною рекомендуватиме керівництву фонду виділити Києву другий транш кредиту stand by у розмірі близько 2,8 млрд. дол., повідомила глава місії Джейла Пазарбазіолу.
«Ми узгодили позицію з урядом про те, щоб запропонувати керівництву Фонду наступний транш у розмірі 2,8 млрд. дол.», — сказала вона на прес-конференції в Києві в п’ятницю за підсумками роботи місії.
Дж.Пазарбазіолу уточнила, що процедурно наступним етапом стане направлення керівництвом України остаточно затвердженого Меморандуму про економічну політику, а на позитивне рішення ради виконавчих директорів МВФ можна розраховувати в середині травня.
Глава місії зазначила, що українська економіка витримала шоки світової кризи і досить швидко до них пристосувалася. За її словами, цьому допомогла певна корекція обмінного курсу, яка також привела до скорочення дефіциту поточного рахунка.
«Інфляція знизилася більше, ніж ми очікували», — додала Дж.Пазарбазіолу. Вона також повідомила, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) може досить швидко виділити Україні третій транш за програмою співробітництва stand by, розмір якого може скласти SDR1,9 млрд. (2,83 млрд. дол.).
«Ми домовилися з керівництвом країни, що розіб’ємо транші чітко навпіл — 50 на 50 і незабаром повернемося, аби обговорити, що буде з новими траншами. У спеціальних правах запозичення два транші разом — SDR 3,8 млрд.: SDR 1,9 млрд. — перший транш і наступний транш — SDR 1,9 млрд.», — сказала вона.
Дж.Пазарбазіолу зазначила, що для позитивного вирішення питання про наступний транш Україна повинна продемонструвати прогрес у питаннях реструктуризації та посилення банківського сектору.
«Гадаю, дуже скоро повернемося в країну, щоб фіналізувати наступний транш програми», — додала вона.
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила: «Важливим є те, що частина фінансового траншу спрямовується в бюджет України. Гадаю, це дасть можливість фінансовій системі України у ці скрутні часи бути ефективною».