Вільне впродовж семи місяців крісло глави зовнішньополітичного відомства знайшло нового господаря. Верховна Рада, яка останнім часом не тішила країну результативними голосуваннями, вчора таки затвердила Петра Порошенка міністром закордонних справ України. Причому попри те, що ще в четвер новою датою розгляду кадрових питань спікером Литвином називалося 22 жовтня. Однак у п’ятницю вранці голова ВР повідомив, що президент Віктор Ющенко просить Верховну Раду розглянути його подання про призначення глави зовнішньополітичного відомства відповідно до регламенту в п’ятиденний строк. Президент пояснив свою вимогу тим, що вже тривалий час не підписується низка документів, які повинен візувати тільки міністр закордонних справ. Оскільки в ухваленні такого рішення була зацікавлена і прем’єр Тимошенко, за кандидатуру Петра Порошенка проголосувало 240 депутатів (із 440 зареєстрованих у залі). Петро Порошенко, котрий заради такої події затримав свій від’їзд до Кишинева у складі української делегації на саміт СНД, з парламентської трибуни склав присягу члена Кабінету міністрів.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, його кандидатуру підтримав один депутат Партії регіонів, 151 — фракції БЮТ, 63 — «НУ—НС», один депутат фракції Компартії, 20 — фракції Блоку Литвина і чотири позафракційні народні обранці. Перед цим Тарас Чорновіл повідомив, що парламентський комітет з міжнародних питань підтримав кандидатуру Порошенка, оскільки в нього є відповідна освіта і досвід роботи у міжнародній сфері.
Петро Порошенко (народився 1965 року) — випускник факультету міжнародних відносин і міжнародного права Київського університету, економіст-міжнародник. Депутат Верховної Ради в 1998—2005 рр. У 2005 році — секретар Ради національної безпеки і оборони України. У лютому 2007 року був призначений головою Ради Національного банку України.
Свіжоспечений міністр закордонних справ, поспішаючи на саміт СНД в Кишинів, усе ж таки знайшов кілька хвилин, аби запевнити журналістів у тому, що його робота буде ефективною. На думку П.Порошенка, робота Міністерства закордонних справ, як і робота всієї команди уряду, має бути в національних інтересах України. «Нам треба працювати на об’єднання, а не на роз’єднання», — сказав він. На його думку, внутрішньополітичні проблеми в Україні не повинні бути предметом обговорення за межами держави. «Міністерство закордонних справ, зовнішня політика — це напрям, який має демонструвати, що держава зовні виступає як єдина команда. Всі суперечності, всі ознаки внутрішньополітичної кризи мають залишатися всередині країни. Зовнішня політика має керуватися виключно національним інтересом, інтересом безпеки, інтересом кожної особистості», — сказав він.
Новопризначений міністр також повідомив, що його першим кроком на цій посаді стала ініціатива про внесення змін у держбюджет про належне фінансування зовнішньополітичного відомства. Зокрема, за його словами, йдеться про фінансування українських представництв за кордоном і виділення на це 15 млн. грн. Крім того, в уряд будуть подані пропозиції про збільшення дохідної частини бюджету МЗС.