Політреформа дала уряду можливість узурпувати владу?

Поділитися
Президент України Віктор Ющенко вважає, що конституційна реформа відчутно послабила повноваження президента у сфері відносин з урядом і дала можливість узурпації влади Кабінетом міністрів...

Президент України Віктор Ющенко вважає, що конституційна реформа відчутно послабила повноваження президента у сфері відносин з урядом і дала можливість узурпації влади Кабінетом міністрів.

«Повноваження президента у відносинах із Кабінетом міністрів значно ослаблені, починаючи з призначення міністрів і керівників центральних органів виконавчої влади. З другого боку, статус президента у відносинах із парламентом підвищився, коли було надано президентові механізм розпуску парламенту», — сказав він в інтерв’ю Українській службі Бі-бі-сі у четвер.

«Що ж до відносин президента з органами (влади. — ІФ), особливо у питанні подання і призначення кандидатур на посади в правоохоронній системі, — там погіршилася ситуація. Тому ми й говоримо, що те, що було зроблено змінами в Конституції — вони (зміни. — ІФ) призвели до узурпації влади урядом», — зазначив президент.

Як приклад В.Ющенко навів ситуацію з відставкою міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. «По суті, всі оперативні важелі, наприклад, те, що відбувається з Луценком, — у жодній країні не було такого допущено, щоб уряд мав вплив на орган, який має контролювати через слідчу функцію дії всіх, у тому числі й уряду», — сказав він і додав, що тут явний конфлікт інтересів з далекосяжними наслідками.

«Я не обвинувачую в цьому нинішній уряд, я говорю про недосконалість тієї реформи, яка мала місце», — підкреслив В.Ющенко.

Відповідаючи на запитання, чи готуються у зв’язку з цим конкретні зміни до Конституції, президент сказав: «Це правда».

Водночас, говорячи про можливий референдум щодо конституційних змін, В.Ющенко підкреслив: процес внесення змін до Конституції потрібно зробити максимально публічним.

На його думку, є два шляхи вдосконалення Конституції: конфронтація, «коли народні депутати чи певна політична сила порушують питання про скасування політреформи», або формування комісії, круглого столу для обговорення змін.

«Давайте підемо як мудрі люди: сформуємо комісію, нехай вона попрацює, внесе пропозиції, узгодить їх, оскільки кожна неузгоджена позиція не має шансів ні в президента, ні у влади. Отут потрібне порозуміння, загальне прагнення виправити наявні дисбаланси, прийняти додаткові рішення з тих питань, які не були вирішені під час формування Конституції», — сказав В.Ющенко.

Політреформа в Україні набрала чинності 1 січня 2006 року. Зміни до Конституції передбачають перехід від президентської форми правління до президентсько-парламентської.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі