Про намагання обхідними шляхами приватизувати санаторій «Перлина Карпат» наша газета докладно писала в матеріалі «Комуналізація — приватизація…» 31 жовтня цього року. Нагадаємо, що колишню оздоровницю, побудовану в радянські часи поблизу Мукачевого на кошти місцевого колгоспу, у травні 2006 р. Чинадіївська селищна рада в односторонньому порядку взяла у свою власність, після чого передала в тимчасове управління обласній раді. Заяви опозиційних політиків, буцімто таким чином родина Балог планує приватизувати санаторій, обласна влада вперто заперечувала, а комуналізацію об’єкта пояснювала обстоюванням інтересів місцевої громади. У червні нинішнього року «Перлина Карпат» скандально прославилася на всю Україну у зв’язку з масовим отруєнням дітей зі столиці, які перебували тут на відпочинку. А через кілька місяців, коли скандал ущух, санаторій конспіративно виставили на аукціон. Повідомлення про це надрукувала малотиражна мукачівська газета «Панорама» найменшим шрифтом на останній сторінці. Що одразу дало підстави запідозрити: запланований на 18 листопада аукціон буде проведено «у вузькому колі потрібних людей».
Утім, продати санаторій не вдалося, і не останню роль у цьому, очевидно, відіграла й публікація в «Дзеркалі тижня». Минулої суботи та ж таки газета «Панорама» на тій-таки останній сторінці надрукувала невелике оголошення, що, згідно з листом Чинадіївської селищної ради, продаж «Перлини Карпат» призупиняється. Причину такого кроку дізнатися безпосередньо в Чинадієві не вдалося — з селищним головою зв’язатися неможливо. Однак, як стало відомо з інших джерел, півтора тижня тому Господарський суд Закарпатської області виніс ухвалу про заборону будь-яких дій щодо санаторію до вирішення по суті питання про його власність. Нагадаємо, що на частку колишньої колгоспної оздоровниці, крім Чинадіївської селищної ради, претендують також колективне підприємство «Перлина Карпат» і Фонд державного майна України. Судовий розгляд питання ще триває.
Історія з приватизацією «Перлини Карпат», як і свого часу історія з орендою Мукачівського замку «Паланок», стала ще одним підтвердженням того, що широкий розголос через ЗМІ та подальший розгляд майнового питання у правовому полі може завадити спробам прибрати привабливі об’єкти до рук через різноманітні сумнівні схеми.