Відповідно до результатів дослідження фонду «Відкрите суспільство», лідером серед фракцій Верховної Ради з внесення законопроектів на розгляд парламенту на 4-й сесії у вересні—грудні 2003 року стала «Наша Україна».
За даними дослідження, оприлюдненими у п’ятницю на прес-конференції в Києві, на 4-й сесії депутати «Нашої України» внесли на розгляд 439 законопроектів, представники фракцій Компартії та «Регіони України» — 216 і 196.
Загалом за цей період у парламенті зареєстровано 1575 законопроектів.
Лідером серед фракцій за середніми показниками кількості внесених законопроектів на одного депутата є фракція Блоку Юлії Тимошенко — майже сім законопроектів на одного парламентарія, на другому місці — СПУ й НДП — по п’ять законопроектів. До фракції БЮТ входить 19 народних депутатів, до фракції СПУ — 20, НДП — 14.
У рейтингу індивідуальної активності за кількістю законопроектів лідирує депутат від КПУ Станіслав Гуренко, що є автором 41 законопроекту.
У вересні—грудні парламентарії подали 976 депутатських запитів. Найбільше їх подали депутати від «Нашої України» (362), КПУ (239) і БЮТ (135). Найчастіше свої звернення депутати надсилали представникам виконавчої влади, при цьому майже 30% запитів адресовано прем’єр-міністру. Водночас Президенту надіслано лише 1,6% запитів.
У процесі дослідження представники фонду також проаналізували динаміку міжфракційних переходів. Лідером за цим показником із травня 2002 року по сьогоднішній день став депутат Сергій Ратушняк, який був членом п’яти депутатських фракцій і груп («Єдина Україна», «Народовладдя», «Демократичні ініціативи», «Наша Україна», нині — «Регіони України». — ІФ). Крім того, п’ять міжфракційних переходів зареєстровано в Михайла Сятині («Єдина Україна», «Народовладдя», фракція Аграрної партії, «Народовладдя», фракція Аграрної партії. — ІФ). Обох депутатів обрано в мажоритарних округах у Закарпатській області.