ПАРЛАМЕНТ ПІДТРИМАВ ЖУРНАЛІСТІВ

Поділитися
Верховна Рада України визнала незадовільним виконання Кабінетом міністрів, Генеральною прокурат...

Верховна Рада України визнала незадовільним виконання Кабінетом міністрів, Генеральною прокуратурою, Державним комітетом інформаційної політики, телебачення і радіомовлення, Національною радою з питань телебачення і радіомовлення рекомендацій і пропозицій парламентських слухань, проведених 2002 року щодо свободи слова у країні.

За цю постанову проголосувало 240 народних депутатів із 426 зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідно до ухваленої постанови, Кабінету міністрів рекомендується взяти до виконання пропозиції учасників парламентських слухань «Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура», що відбулися в парламенті 4 грудня 2002 року. Крім того, уряду рекомендується вжити заходів із недопущення позасудового закриття ЗМІ і припинення мовлення телерадіоорганізацій, вжити заходів щодо впливу на ЗМІ шляхом перешкоджання їхній діяльності.

Кабінету міністрів також рекомендується забезпечити рівність прав і можливостей для створення та функціонування ЗМІ усіх форм власності, забезпечити ефективні антимонопольні норми діяльності всіх суб’єктів інформаційного ринку, а також підготувати й подати на ратифікацію парламентом Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Генеральній прокуратурі та Міністерству внутрішніх справ рекомендується перевірити діяльність посадових осіб органів державної влади у сфері регулювання діяльності ЗМІ. Крім того, Генпрокуратурі пропонується вжити всіх необхідних заходів для встановлення осіб, винних у смерті журналістів Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова, провести всебічне розслідування обставин смерті Михайла Коломійця та справ, пов’язаних із застосуванням фізичного насильства до журналістів в Україні.

Відповідно до постанови, Генпрокуратурі й МВС пропонується проінформувати Верховну Раду про результати своєї роботи до 1 березня поточного року.

Парламентському комітету з питань свободи слова й інформації рекомендується дати законодавче визначення поняття «цензура» і передбачити відповідальність за її застосування до ЗМІ і журналістів із боку посадових осіб, органів влади й органів управління. Крім того, пропонується провести роботу над удосконаленням законодавства про захист честі та гідності з метою недопущення використання судових позовів до ЗМІ та журналістів через їх переслідування за професійну діяльність, а також встановити адміністративну відповідальність службових осіб за ненадання чи невчасне надання інформації на інформаційні запити.

Крім того, протягом третьої сесії парламенту рекомендується розглянути законопроект про впровадження в Україні громадського телебачення та радіомовлення, а також внести до порядку денного сесії проект концепції роздержавлення ЗМІ.

Профільному комітетові також рекомендується спільно з представниками органів держвлади, наукових установ і громадських організацій, міжнародних експертів вивчити доцільність і можливі форми впровадження в Україні Інституту парламентського уповноваженого зі свободи слова і подати звіт про результати роботи до 1 червня 2003 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі