Жодного з лідерів президентської гонки в Україні не підтримують на всій території країни, їхня популярність має різко виражений регіональний характер. Такі результати липневого соціологічного опитування озвучила у статті для «Дзеркала тижня» директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.
«Регіональний розподіл електоральних симпатій до лідерів свідчить про те, що лідери ці — теж регіонального масштабу», — так експерт охарактеризувала ситуацію з розподілом електоральних переваг.
«Так, Віктор Федорович — лідер тільки для Сходу і Півдня, де в першому турі його мають намір підтримати 36 і 34% громадян відповідно. Зате в Центрі — 12%, на Заході — тільки 6%», — описала електоральне поле лідера Партії регіонів Людмила Шангіна.
Тимошенко, за інформацією експерта, користується найбільшою підтримкою в Центрі, де за неї можуть проголосувати 18%. Януковича і Яценюка готові підтримати по 12% жителів регіону.
Водночас Яценюк, за словами Шангіної, — нинішній лідер Заходу з можливою підтримкою 21% його жителів і з незначним відривом від Тимошенко, за яку готові проголосувати 19%. Тут найближчий суперник обох лідерів — Віктор Ющенко, за якого готові віддати голоси 12% громадян Західного регіону.
Загалом, серед прихильників Януковича 78% — жителі Сходу і Півдня. 73% виборців, готових проголосувати за Тимошенко, — жителі Центру і Заходу. 71% прихильників Яценюка — також з останніх двох регіонів.
При викладі результатів використовується наступний регіональний розподіл країни: Схід — Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська області; Захід — Волинська, Закарпатська, Івано-франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька; Центр — Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області; Південь — АР Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області.
Опитування проведено соціологічною службою Центру Разумкова 20–28 липня 2009 року. Опитано 2006 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Детальніше читайте у статті Людмили Шангіної «Півроку до виборів: вихідні позиції» у свіжому номері «ДТ».