Неурядові організації критикують заяву СНД на адресу ОБСЄ

Поділитися
Низка неурядових організацій України заявила про свою незгоду зі змістом і духом заяви країн – учасниць СНД про стан справ в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, повідомляє Інтерфакс-Україна...

Низка неурядових організацій України заявила про свою незгоду зі змістом і духом заяви країн – учасниць СНД про стан справ в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, повідомляє Інтерфакс-Україна. Вони зазначають, що такі документи призводять до нерозуміння між країнами Співдружності Незалежних Держав та Європейським Союзом і збільшують дистанцію між розширеними Європою й НАТО та їхніми східними сусідами.

Про це йдеться в заяві організацій, серед яких, зокрема, Центр миру, конверсії і зовнішньої політики України, Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, Український центр перспективних досліджень, Атлантична рада України. Документ також підписали Інститут Євроатлантичного співробітництва, Український центр перспективних досліджень, Центр «Україна — Європейський вибір», Фонд «Демократичні ініціативи», Центр соціальних досліджень «Софія», Школа політичної аналітики при Національному університеті «Києво-Могилянська академія», часопис «Ї» (Львів), Інститут демократії імені Пилипа Орлика, ВГО «Демократична дія», Український незалежний центр політичних досліджень, Всеукраїнська суспільна ліга «Україна — НАТО», Центр міжнародних і європейських досліджень, Центр підтримки приватної ініціативи (Львів).

Нагадаємо, що держави –учасниці СНД виступили із заявою щодо стану справ в ОБСЄ, яка містить серйозну критику на адресу цієї організації.

На думку авторів документа, ОБСЄ, «посідаючи ключове місце в архітектурі європейської безпеки, в сучасних умовах не зуміла адаптуватися до вимог мінливого світу й забезпечити ефективне вирішення питань безпеки та співробітництва на Євроатлантичному просторі».

У заяві країн СНД, зокрема, зазначено, що ОБСЄ «не виконує належним чином основних документів, включно з гельсінкським Заключним актом (1975), Паризькою Хартією для нової Європи (1990), Хартією європейської безпеки (1999). Найчастіше не дотримуються такі фундаментальні гельсінкські принципи, як невтручання у внутрішні справи, повага суверенітету держав».

«Цим документом країни СНД виступили проти надання пріоритетності фундаментальним цінностям євроатлантичного простору, якими є демократія та права людини. Ініціатори документа виступають проти «перекосу» у бік гуманітарного виміру діяльності ОБСЄ за рахунок військово-політичного й економічного вимірів», нагадують українські неурядові організації, зазначаючи, що «за риторикою документ нагадує найгірші витвори радянської дипломатії і є спробою повернутися до мови часів холодної війни у відносинах на євроатлантичному просторі».

«Втручання у внутрішні справи» — улюблена теза всіх недемократичних режимів світу — доповнюється посиланням на «національну специфіку», якої нібито не враховує ОБСЄ. Особливо негативну реакцію підписантів викликає діяльність Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) — установи, яка має офіційний мандат ОБСЄ у сфері моніторингу демократичних процесів, зокрема виборів, зазначено в документі.

«Ми заявляємо про незгоду зі змістом і духом «Заяви країн – учасниць СНД щодо стану справ в ОБСЄ». Вважаємо, що такі документи спрямовані на побудову стіни нерозуміння між країнами СНД та рештою Європи, на збільшення політико-правової й культурної дистанції між розширеними ЄС, НАТО та їхніми східними сусідами. Ми свідчимо про вірність і точність акцентів, які розставляє ОБСЄ у своїй діяльності, спрямованій на зміцнення демократичних інститутів і прав людини у країнах з молодою, не усталеною демократією. Ми виступаємо за подальшу оптимізацію й підвищення ефективності такої діяльності», — йдеться у заяві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі