Неунікальна історія

Поділитися
Історія, що сталася з директором української науково-виробничої фірми «Адрон» Миколою Архиповим, за інших обставин видалася б смішною...

Історія, що сталася з директором української науково-виробничої фірми «Адрон» Миколою Архиповим, за інших обставин видалася б смішною. Однак представникам українського ОПК вона продемонструвала потенційні небезпеки при веденні справ із росіянами в такій специфічній сфері як оборонно-промисловий комплекс.

Недавно російське агентство «Інтерфакс» повідомило, що 16 листопада Володарський районний суд Брянська визнав М.Архипова винним у контрабанді і засудив до п’яти місяців позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму. Він нібито намагався незаконно провезти в Україну технічну документацію і дослідний зразок інфрачервоної лампи, яка є ключовим елементом унікальних російських комплексів протидії ПЗРК.

Як повідомив агентству Defense Express представник українського ОПК, директор «Адрона» справді був затриманий під час митного огляду поїзда Москва—Кишинів 12 червня 2009 року: він справді віз злощасну імпульсну лампу СЛ-2М. Тільки не «унікальну», як зазначено в повідомленні російських ЗМІ, а 1989 року випуску, роботи з якою були закриті в РФ 1991 року через неперспективність. Більше того, 1993 року технічну документацію на складання і виготовлення цієї лампи було продано Росією в Китай. СЛ-2М не є секретною і не підлягає контролю під час продажу та вивезенні з території Росії, що підтверджують відповідні російські документи.

Примітно, що, за словами співрозмовника агентства, виріб було отримано в одній із російських компаній на цілком законних підставах за укладеним договором для його апробації в станціях, які розробляє фірма «Адрон». Джерело агентства в ОПК України підкреслило, що ініціатором угоди виступила російська сторона, оскільки на сьогодні Росії, на відміну від України, нема в списках відомих розробників і виробників систем захисту літальних апаратів від керованих ракет із тепловими головками самонаведення.

«Зазначені п’ять місяців як вирок — це час тривання слідства. Воно, до речі, всіляко затягувалося російською стороною, тому що довести вину М.Архипова за всього її бажання було важко. А генеральний директор НВФ «Адрон» давно вже в Києві і продовжує керувати фірмою», — повідомив представник українського ОПК. На його погляд, уся ця історія є «погано зрежисованою провокацією».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі