З приблизно 300 чиновників високого рангу, що перевіряються щорічно управлінням держслужби, 10-15 надають недостовірні документи про вищу освіту, заявив начальник головного управління Державної служби України Тимофій Мотренко в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
«Якщо в рік ми перевіряємо близько 300 чоловік, то з них 10—15 мають недостовірні дипломи. І це на рівні, де призначення здійснюють президент і Кабмін. А якщо спробувати екстраполювати ці цифри на більш ніж сорок тисяч чоловік, які щорічно поступають на держслужбу на всіх рівнях? Напевно, там теж будуть проблеми. І цифри будуть інших порядків», — заявив Тимофій Мотренко.
При цьому він підкреслив, що всестороння перевірка громадян, що претендують на державні посади, є визнаною загальносвітовою практикою.
«Цивілізований світ давно не може уявити собі вступ людини на будь-яку державну посаду без попередньої перевірки відомостей про нього. Суспільство має право знати все про цю людину. Йому небайдуже, яке в майбутнього прем’єра здоров’я, наскільки правдиві дані про освіту помічників президента, був колись засуджений голова адміністрації чи ні, які в нього доходи», — констатував Мотренко.
Докладніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з Тимофієм Мотренком у свіжому номері «ДТ».