На мінімальне переозброєння української армії необхідно 3,8 мільярда гривень

Поділитися
На створення та закупівлю нових озброєнь і техніки для української армії необхідно не менше 3,8 мільярдів гривень, у разі невиділення яких будь-яке реформування і підготовка Збройних сил України втрачають сенс...

На створення та закупівлю нових озброєнь і техніки для української армії необхідно не менше 3,8 мільярдів гривень, у разі невиділення яких будь-яке реформування і підготовка Збройних сил України втрачають сенс. У цьому переконаний директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

«Сьогодні армія наблизилася до межі, за якою будь-які реформування, бойова підготовка якої завгодно інтенсивності стали безглуздими — через відставання зброї ЗСУ на ціле покоління від озброєнь основних армій світу», — заявив Валентин Бадрак у своїй статті для «Дзеркала тижня».

«Тому відновлення обороноздатності країни — це вирішення завдання забезпечення ЗСУ новими системами озброєння і військової техніки», — наголосив він.

На думку експерта, для забезпечення мінімальної боєздатності української армії, необхідно забезпечити фінансування 50 дослідно-конструкторських робіт, а також направити 3 мільярди гривень на закупівлі озброєнь і військової техніки в рамках державного оборонного замовлення.

«Усього на ведення мінімальними темпами півсотні тем для армії необхідно близько 800 млн. грн. — ресурси більш ніж скромні. В ідеалі, до них слід було б додати ще щорічні 3 млрд. грн. — на закупівлю озброєнь і військової техніки в рамках держоборонзамовлення», — констатував Бадрак.

Водночас, відзначив експерт, у військово-технічній співпраці України із західними країнами виникають певні проблеми, пов’язані з недостатнім фінансуванням військових проектів.

«На початку нинішнього року виникли ризики заторів у військово-технічному співробітництві України із західними дер­жавами. Військові не впевнені, що отримають від уряду кошти для чергового траншу за підписаним із французами контрактом на модернізацію парку бойових вертольотів Мі-24. Уся їхня надія пов’язана з березневим вояжем прем’єр-міністра Тимошенко до Парижа», — повідомив Валентин Бадрак.

Детальніше читайте у статті Валентина Бадрака «IDEX-2009: списів тріск і дзвін булату» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі