На створення та закупівлю нових озброєнь і техніки для української армії необхідно не менше 3,8 мільярдів гривень, у разі невиділення яких будь-яке реформування і підготовка Збройних сил України втрачають сенс. У цьому переконаний директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
«Сьогодні армія наблизилася до межі, за якою будь-які реформування, бойова підготовка якої завгодно інтенсивності стали безглуздими — через відставання зброї ЗСУ на ціле покоління від озброєнь основних армій світу», — заявив Валентин Бадрак у своїй статті для «Дзеркала тижня».
«Тому відновлення обороноздатності країни — це вирішення завдання забезпечення ЗСУ новими системами озброєння і військової техніки», — наголосив він.
На думку експерта, для забезпечення мінімальної боєздатності української армії, необхідно забезпечити фінансування 50 дослідно-конструкторських робіт, а також направити 3 мільярди гривень на закупівлі озброєнь і військової техніки в рамках державного оборонного замовлення.
«Усього на ведення мінімальними темпами півсотні тем для армії необхідно близько 800 млн. грн. — ресурси більш ніж скромні. В ідеалі, до них слід було б додати ще щорічні 3 млрд. грн. — на закупівлю озброєнь і військової техніки в рамках держоборонзамовлення», — констатував Бадрак.
Водночас, відзначив експерт, у військово-технічній співпраці України із західними країнами виникають певні проблеми, пов’язані з недостатнім фінансуванням військових проектів.
«На початку нинішнього року виникли ризики заторів у військово-технічному співробітництві України із західними державами. Військові не впевнені, що отримають від уряду кошти для чергового траншу за підписаним із французами контрактом на модернізацію парку бойових вертольотів Мі-24. Уся їхня надія пов’язана з березневим вояжем прем’єр-міністра Тимошенко до Парижа», — повідомив Валентин Бадрак.
Детальніше читайте у статті Валентина Бадрака «IDEX-2009: списів тріск і дзвін булату» у свіжому номері «ДТ».