«МОРАЛЬНІ ЗБИТКИ» — НЕ АМОРАЛЬНИЙ ДОХІД

Поділитися
Пленум Верховного суду України взяв за основу проект постанови про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральних збитків»...

Пленум Верховного суду України взяв за основу проект постанови про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральних збитків».

Як повідомив доповідач, суддя Верховного суду Іван Домбровський, при вирішенні судами спорів, де відповідачем є або журналіст, або ЗМІ, «суд має враховувати наявність злого умислу журналіста або ЗМІ».

Однак, як стверджує суддя, «законодавець ще не дав визначення терміну «злий умисел».

Постановою також передбачено, що особа звільняється від відповідальності з відшкодування моральних збитків, якщо доведе, що збитки заподіяно не з її вини.

Відповідно до проекту постанови, «розмір відшкодування моральних збитків суд визначає залежно від характеру й обсягу перенесених позивачем страждань і переживань, характеру немайнових утрат, а також з урахуванням інших обставин. При цьому суд має виходити з принципів розумності, зваженості і справедливості».

Коментуючи в інтерв’ю журналістам зазначені принципи «розумності, зваженості і справедливості», голова Верховного суду Віталій Бойко наголосив, що «суддя має розглядати спір і визначати межі покарання, з огляду на всі обставини справи».

Передбачено також, що у випадку, коли межа відшкодування моральних збитків визначається в кратному співвідношенні до мінімального розміру зарплати або неоподатковуваного мінімального доходу громадян, при рішенні цього питання суд має виходити з розміру мінімальної заробітної плати або неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який діє на час розгляду даної справи. Також передбачено, що в окремих випадках суд може вважати визнання самого факту правопорушення достатнім відшкодуванням моральних збитків.

Як наголосив у своїй доповіді І.Домбровський, також не вирішено питання про те, хто має представляти в судах державу, якщо в заяві про відшкодування моральних збитків йдеться саме про заподіяння такої шкоди державою. На думку доповідача, представляти державу в судах може або Кабінет міністрів, або Держказначейство. В даний час для роботи над постановою створено робочу групу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі