Між свободою і «тінню»

Поділитися
Буковина мітингує, прагнучи захистити свій політичний вибір. 74,5% жителів області бачать президентом країни Віктора Ющенка...

Буковина мітингує, прагнучи захистити свій політичний вибір. 74,5% жителів області бачать президентом країни Віктора Ющенка. Під помаранчеві прапори на Центральній площі Чернівців одним із перших став увесь трудовий колектив флагмана буковинської економіки — Чернівецького машинобудівного заводу. Майже 2 тис. його працівників на чолі з генеральним директором Віктором Сідляром відкрито заявили про свою солідарність із вимогами висловити громадську недовіру ЦВК.

— Ми переконані, що перемога Віктора Ющенка фактично відбулася, а це водночас перемога демократії і здорового глузду, — заявив Віктор Сідляр. — Якщо на минулих президентських виборах дилема полягала між комунізмом, з одного боку, й прогресивними ринковими відносинами, з іншого, то сьогодні ми, по суті, робимо вибір між свободою і несвободою. Віктор Ющенко — свідомий вибір усіх машзаводівців. Адже саме за часів його керівництва урядом країни ми змогли домогтися зрушень у своїй виробничій діяльності.

Той період, за словами пана Сідляра, був найсприятливішим для Чернівецького машинобудівного заводу. Зник бартер. Ніхто не змушував платити податки наперед і не вибивав з директорського корпусу різноманітні платежі (у тому числі й «ліві») більш ніж сумнівними методами. Не потрібно було (як колись і, на жаль, як знову є сьогодні) займатися приписками зростання виробництва. Стабілізувалися ціни, валютний ринок. Машзавод зумів укласти низку надзвичайно вигідних і для нього, і для бюджету закордонних контрактів на поставку обладнання для нафтодобувної і нафтопереробної промисловості. Особливо пожвавилися відносини з Росією. Це дало змогу заводу переоснастити виробництво, підняти людям зарплату.

Два роки тому на парламентських виборах Чернівецький машинобудівний одностайно проголосив підтримку «Нашій Україні». І на цих президентських виборах також не зрадив своїй позиції. Що, між іншим, одразу обернулося шаленим тиском владних і провладних структур. Правоохоронні органи реанімували спробу віднайти кримінал у приватизаційних процесах заводу багаторічної давності. Хоча Генпрокуратура, ретельно вивчивши всі матеріали, ще кілька років тому констатувала: «Не виявлено жодних порушень у фінансово-господарській діяльності чернівецького підприємства».

— Нам нема чого боятися, — каже Віктор Сідляр. — Ми чесно працюємо, сплачуємо всі податки, нарахування. Економіка країни мусить нарешті вийти з «тіні», де перебуває зараз більшість наших підприємств. Бо інакше ми приречені на жалюгідне виживання, а не на розвиток і процвітання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі