Перебуваючи у США, колишній офіцер охорони Президента України Микола Мельниченко переведений у статус важливого свідка після того, як передав американським слідчим органам заяву й аудіозаписи, з яких випливає, що на рахунки Президента Леоніда Кучми або на ті рахунки, які він контролює, було перераховано не менше мільярда доларів США, повідомляє інтернет-газета «Українська правда» із посиланням на депутата Григорія Омельченка.
Член Комітету боротьби з організованою злочинністю і корупцією та депутатського об’єднання «Антимафія» Г.Омельченко напередодні в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив, що під час однієї з поїздок до США американські незалежні слідчі органи передали йому «схему відмивання брудних грошей в американських банках» з участю «комерційних структур, які належать громадянам України».
В інтерв’ю «Українській правді» Г.Омельченко повідомив, що М.Мельниченко потрапив під дію програми захисту свідків.
Депутат повідомив, що він і його колега з об’єднання «Антимафія» у США передали матеріали «про співучасть Кучми у злочинній діяльності Лазаренка» (колишній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко перебуває у США під судом за обвинуваченням у відмиванні «брудних» грошей. — ІФ).
Г.Омельченко вважає, що нинішнього року «справа Лазаренка» не слухатиметься, і припускає, що це можливо на початку січня 2002 року.
За його словами, адвокати П.Лазаренка в заяві суду стверджують, що «за своє призначення на різні посади, починаючи від глави Дніпропетровської обладміністрації, Лазаренко переказував на валютні рахунки Кучми або на рахунки, які він контролював, великі суми валюти».
Г.Омельченко стверджує, що суд над П.Лазаренком перенесено, у тому числі і через останні заяви М.Мельниченка.
Депутат не відповів на запитання, чи зустрічався він у США з М.Мельниченком.
Ні в посольстві США в Україні, ні в нашому посольстві в Америці «Дзеркало тижня» не змогло одержати підтвердження інформації Григорія Омельченка. У принципі таку інформацію у випадку надання статусу свідка загалом одержати вкрай важко. Про це можна лише здогадуватися на підставі категоричної відмови американської сторони давати коментар. Сьогодні формулювання інше: «прес-служба американського посольства не готова коментувати». Стосовно намірів Павла Лазаренка залучити Миколу Мельниченка як свідка у своїй справі, то вони справді були. Про своє бажання Павло Лазаренко заявив офіційно у своєму зверненні до судді. Проте його заява не означає, що суд США зважить на його прохання і що Мельниченко, котрий у своїх інтерв’ю обвинувачував Президента в контактах із Лазаренком, захоче допомагати опальному екс-прем’єру. На сьогоднішній день експерти сприймають заяву Григорія Омельченка як видавання бажаного за дійсне, висловлюючи при цьому очевидний скепсис щодо подолання прірви між двома цими поняттями.