Схвалений Кабінетом міністрів проект закону «Про захист професійної діяльності журналістів» є достатньо прогресивним і відповідає багатьом європейським нормам, але при тому вимагає значного доопрацювання, вважає виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.
Експерт позитивно оцінює розширення журналістських прав, зокрема надання журналістам права розповсюджувати інформацію, отриману із прихованих записів, права відмовитися від редакційного завдання, виконання якого веде до порушення закону або журналістської етики, а також заборона ЗМІ звільняти журналіста за відмову від виконання таких завдань.
Окрім того, згідно з проектом закону, журналіст звільняється від відповідальності за поширення недостовірної інформації, якщо інформація вже була поширена іншими ЗМІ або ж судом буде доведено, що журналіст діяв добросовісно і зробив усе можливе для перевірки такої інформації.
Водночас закон звужує коло осіб, котрих можна притягти до кримінальної відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів. Документ відносить до можливих фігурантів кримінальних справ тільки посадових осіб або ж групи осіб, котрі діяли за попередньою змовою. «Тоді як за статтею 171 кримінального кодексу за це діяння можна притягнути до відповідальності будь-кого», — зазначає Сюмар.
Подробиці щодо проекту закону про захист журналістів та стосунки уряду Януковича зі ЗМІ читайте у статті Вікторії Сюмар «Уряд Януковича та ЗМІ: що в активі?» у свіжому номері «ДТ».