У попередньому номері «ДТ» повідомило читачів про своє звернення до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з проханням прокоментувати версію про те, що Генпрокуратура спрацювала на випередження, порушивши кримінальну справу щодо «Петрогазу» саме в день виходу в ефір інтерв’ю Ігоря Бакая. Інтерв’ю, дуже своєрідно розрекламованого членами «Нашої України», котрі заявили: Бакай, який перебуває у розшуку, звинувачуватиме в корупційних діях членів партії (брата президента Петра Ющенка, Петра Порошенка й Олександра Третьякова). Йтися нібито мало про «РосУкрЕнерго» і «Петрогаз». «Явка з повинною» «нашоукраїнців» виявилася даремною. Як відомо, ні про що таке конкретно І.Бакай не розповів. Принаймні в тому варіанті інтерв’ю, за яким спостерігала широка аудиторія «Інтеру».
За словами Ю.Луценка, котрий посилався на голову СБУ, «ще десять днів тому Служба передала до прокуратури матеріали, а ГПУ порушила кримінальну справу щодо можливих зловживань, виявлених у діях компанії «Петрогаз» і втілених у великі суми». Проте, як твердить Луценко, «серед засновників цієї компанії немає осіб, на яких хтось міг би натякати». (Як відомо, опозиційні політичні сили прилюдно заявляли про те, що до діяльності компанії-офшору «Петрогаз», зареєстрованого в Об’єднаних Арабських Еміратах, має відношення, зокрема, брат президента Петро Ющенко.) У інтерв’ю «ДТ» Луценко наголосив, що СБУ і прокуратура встигли розпочати розслідування цього питання і вивчити справу «до того, як цим могли б скористатися Бакай і ляльководи, які стоять за ним».
Проте цього тижня «ДТ», яке звернулося до прес-служби СБУ, на запитання, чи встановлено особу, котра має банківські коди, що дозволяють реальному власнику (а не номінальним засновникам офшорки) розпоряджатися рахунками, відповіли негативно.
У прес-службі Генеральної прокуратури «ДТ» офіційно заявили, що «не знають ні про яку кримінальну справу, що безпосередньо або навіть побічно стосувалася б компанії «Петрогаз»...
Зате розслідуванням іншої кримінальної справи, теж згаданої Ю.Луценком у інтерв’ю «ДТ», Генпрокуратура, зважаючи на все, зайнялася всерйоз. Як повідомив у четвер у прямому ефірі каналу «1+1» колишній міністр юстиції Роман Зварич, який уже набув статусу потерпілого, напередодні його викликали до Генпрокуратури для давання свідчень: «Я заявляю, що мене прослуховували в той час, коли я обіймав посаду міністра юстиції, і я заявляю, що це робила Служба безпеки України, яку тоді очолював Олександр Турчинов». Щоправда, коли ведуча телепередачі, а також присутній на ефірі О.Турчинов поцікавилися наявними у Р.Зварича доказами таких серйозних звинувачень, той, пославшись на таємницю слідства, відмовився їх обнародувати.
У свою чергу, О.Турчинов, який після публікації в «ДТ» позвався до Ю.Луценка і запрошував на теледебати саме теперішнього міністра внутрішніх справ, заявив, що розцінює порушену за фактом кримінальну справу «про прослуховування» «брехнею» і «передвиборною провокацією». Екс-глава СБУ наголосив, що Служба безпеки під його керівництвом працювала в рамках закону і Конституції і не займалася незаконним прослуховуванням ані політиків, ані державних діячів, ані міждержавних переговорів.