Лівадійський палац не увійшов до переліку пам'яток, що не підлягають приватизації

Поділитися
У затвердженому Верховною Радою України переліку пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, відсутні багато видатних пам'яток Криму.

У затвердженому Верховною Радою України переліку пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, відсутні багато видатних пам'яток Криму.

Зокрема, в законі «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» не згадані: комплекс Лівадійського палацу, комплекс споруд палацу Олександра III, печерні монастирі Шулдан і Челтер-мармара в Тернівці, Панорама героїчної оборони Севастополя і колишній Будинок офіцерського зібрання (зараз — Художній музей) у Сімферополі.

Як розповів у коментарі «Дзеркалу тижня» заступник голови Республіканського комітету з охорони культурної спадщини Криму В’ячеслав Зарубін, в списку також допущені серйозні помилки.

«Змішали докупи два комплекси Юсуповських палаців: один — у Бахчисарайському районі, інший — у Кореїзі, їхні об’єкти просто переплутали. Двічі у списку проходить Данильча Коба в Бахчисарайському районі. У кількох пам’яток — зокрема в комплексу Алупкинського палацу — неправильні адреси, є дивні охоронні номери», — повідомив він.

Ознайомившись із змістом закону і переліком пам'яток на сайті Верховної Ради, кримський Рескомітет звернувся до Держслужби з охорони культурної спадщини України, де, за словами Зарубіна, повідомили, що на сайт, ймовірно, потрапила технічна редакція переліку, і цю помилку буде виправлено.

«Перша публікація закону пройшла на сайті Верховної Ради з переліком, потім у «Голосі України» з’явився текст закону, але без переліку. Скориставшись паузою, що немає офіційно опублікованого переліку, ми тут-таки надіслали документ у Держслужбу, де вказали на помилки, і зразу ж внесли низку пропозицій, включно з пропущеними пам’ятками», — розповів заступник голови Рескомітету.

Проте, зазначив він, не зважаючи на те, що документ у Держслужбу було надіслано вчасно, перелік офіційно опублікували в колишній редакції.

Міністр культури і туризму України Василь Вовкун, у свою чергу, здивував журналістів, повідомивши, що «ставив перед президентом питання» про Лівадійський і Воронцовський палаци. «Сьогодні, на жаль, розпорядженням уряду призупинено процес надання їм статусу національних через кризові явища», — сказав міністр, додавши, що ця ситуація — тимчасова, і ці питання обов'язково будуть вирішені.

Як відомо, Лівадійський і Алупкінський (Воронцовський) палаци вже є пам'ятками національного значення.

Докладніше читайте в статті Валентини Самар «У списках не значаться» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі