КВУ: Вибори можна буде сфальсифікувати тільки на виборчих дільницях

Поділитися
Махінації на рівні Центральної виборчої комісії та окружних комісій під час виборів у вересні практично неможливі, переконаний голова Комітету виборців України Ігор Попов...

Махінації на рівні Центральної виборчої комісії та окружних комісій під час виборів у вересні практично неможливі, переконаний голова Комітету виборців України Ігор Попов. «Єдиним місцем, на якому можлива фальсифікація, залишається виборча дільниця», — застерігає він у статті для «ДТ».

«На диво, до цього часу багато навіть серйозних політиків упевнені, що на рівні ЦВК комусь можна позичити чи відібрати півмільйона голосів. Мушу розчарувати, нині це неможливо», — стверджує Попов. Усі партії мають доступ до протоколів окружних та дільничних комісій і можуть усе перерахувати самі. «Тому міф про всемогутній транзитний сервер є фікцією», — вважає голова КВУ.

Махінації з результатами волевиявлення громадян на рівні окружної комісії голова КВУ теж вважає вкрай малоймовірними. «Окружна комісія, яка формується із досвідчених бійців різних партій, складає детальний протокол із зазначенням результатів на кожній дільниці, і кожен може перевірити контрольні цифри», — зазначає експерт.

Найпростішим, на думку Попова, способом фальсифікації виборів є вкидання бюлетенів під час підрахунку голосів, що передбачає злочинну змову всіх присутніх членів дільничої виборчої комісії. Таке можливе за умови компактного проживання електорату одієї партії. «Якщо в комісії представлено дві сили, маржу додаткових бюлетенів можуть поділити між ними», — вважає він.

«За наявності перехресного контролю, реального представництва від конкуруючих партій, високопрофесійної роботи незалежних спостерігачів махінатори змушені вдаватися до більш хитрих способів», — додає Попов.

Серед таких способів, за його словами, популярною є так звана «карусель», при якій довірена людина фальсифікатора виносить з дільниці пустий бюлетень, після чого за рогом вербуються люди, які отримують «правильно» заповнений бюлетень, а натомість виносять з дільниці новий.

Часто зловживання трапляються при голосуванні за межами дільниці, коли члени комісії виїжджають з урною до виборців, котрі в силу тих чи інших обставин не можуть прибути на дільницю самостійно. «Лише формування групи з представників справді конкуруючих партій та супроводження групи спостерігачами може запобігти вкиданням чи впливу на виборців», — зазначає голова КВУ.

Подробиці щодо можливих способів фальсифікації виборів читайте у статті Ігора Попова «Куховарська книга фальсифікатора виборів» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі