Світова продовольча криза дає шанс на динамічний розвиток українського агропромислового комплексу, переконаний екс-президент України Леонід Кучма. Для цього, на його думку, необхідно дозволити приватизацію сільгоспугідь, а також змінити схему дотування села.
«У нас є шанс із великою вигодою скористатися історичним випадком», — так Леонід Кучма охарактеризував у статті для «Дзеркала тижня» перспективи українського АПК в контексті світової продовольчої кризи.
При цьому він виступив з різкою критикою наявної практики підтримки агропромислового комплексу.
«Відтворюється суто радянська модель підтримки АПК. Селу просто дають гроші. Без системних реформ це — як мертвому припарка, — заявив екс-президент. — Ми це вже проходили. Колгоспи-радгоспи сиділи на голодному пайку, та й те, що отримували, перетворювалося там, грубо кажучи, на гній, який не доходив до полів».
На думку Леоніда Кучми, для ефективного розвитку агропромислового комплексу абсолютною необхідністю є передача сільськогосподарських угідь у приватну власність.
«Вже не можу чути базікання наших супротивників «латифундизму», — відзначив він. — Ну чому, питається, концентрація земельних ділянок у руках ефективного власника — це погано? Хіба оренда землі, яка нині переважає, є кращою? Хто вкладатиме серйозні гроші не у свою землю?»
Крім того, на думку екс-президента, українське село потребує бюджетного фінансування, спрямованого на облаштування інфраструктури та поліпшення побуту сільського населення.
«Будувати там передусім потрібно не свинарники й гаражі, а щось для людей: житло і «соцкультпобут». Не столицю і обласні центри маємо накачувати бюджетними грошима. Мегаполіси можуть і повинні самі заробляти на свій розвиток.», — констатував екс-президент.
Детальніше читайте у статті Леоніда Кучми «Чи нам ніщо не загрожує? З політичного щоденника» у свіжому номері «ДТ».