Нагадаємо, що серед семи бютівців, які проголосували за відставку Тимошенко третього березня, значиться Олег Черпицький. «Дзеркало тижня» перший раз згадало про амбіції цього народного депутата відразу після закінчення другого туру президентських виборів і рішення Тимошенко оскаржити його результати у Вищому адміністративному суді України («Мізер ловлений» — ДТ, №5 (785) від 13 лютого 2010).
Тоді переможеній Тимошенко потрібна була або перемога в суді над фальсифікаторами (програма-максимум), або громадська трибуна (забезпечена прямою трансляцією процесу), з якої можна було б полум’яно викривати опонентів і тримати в тонусі свій електорат (програма-мінімум). Однак юристи блоку розкололися, і песимістично налаштованого Портнова потіснили оптимісти групи Онопенка—Корнійчука. Тоді ж стало відомо, що «мірою відповідальності Юлії Володимирівни перед юристами, котрі взялися за роботу, може бути... «Укрзалізниця», «Укрзем» і Держрезерв». Джерела не уточнили — в разі перемоги чи простої участі. Було відомо це лише тим, хто взявся за роботу, — Губському, Черпицькому, Корнійчуку, Катеринчуку, Рєзникову і Власенку».
Поява в цьому списку Черпицького, котрий не має будь-якого стосунку до юриспруденції, вже тоді видалася нам цікавою. Виявилося, що безпосередньо пов’язана з юриспруденцією його дружина — Людмила Черпицька. Вона суддя ВАСУ. Джерела вважають, що на неї, а також на залізні обіцянки самого Олега Черпицького (котрий претендував на «Укрзалізницю») і поклалася Тимошенко, яка умовила Портнова довести юридичне обслуговування блоку до логічного фіналу — до суду.
Що було потім — усім відомо. У телетрансляції засідання Тимошенко відмовили. Позов було відкликано. А Людмила Черпицька, як і лояльний перший заступник глави ВАСУ Микола Сірош, навіть не з’явилася в залі суду. Що ж до Тимошенко, то вона свого слова дотримала. Постановою Кабміну від 17.02.2010 Олександра Черпицького (брата бютівця Олега Черпицького) було призначено першим заступником міністра транспорту. Попри відсутність у нього відповідного професійного рівня і досвіду, навіть попри те, що перш ніж спливти в 2007 році в команді Януковича в ролі голови Держкомзему, він був відомим на Житомирщині героєм кримінальних хронік. Ця інформація сьогодні не лише підтверджується свідченнями наших джерел, а й є у вільному доступі на профільних сайтах в Інтернеті.
Однак 17-го числа, всупереч закону, постанова про призначення одного з братів Черепицьких на сайті Кабміну не з’явилася. І цілком зрозуміло чому — допитливі журналісти відразу провели б непотрібні паралелі, які в день початку «справедливого суду» могли скомпрометувати прем’єра. До того ж на новий виток могло вийти внутрішнє протистояння у фракції. Точніше, в її юридичному крилі. Портновці не були поінформовані про шикарний подарунок Черпицьким. Ні в Мінтрансі, ні в прес-службі Кабміну нам не вдалося домогтися офіційного підтвердження цього чудесного призначення. Тобто його від журналістів просто приховували! І тут — «подарунок долі» — постанова на сайті Кабміну все ж таки з’явилася. Заднім числом — 24 лютого. Далі — більше. Оперативна відставка Черпицького з поста першого заступника міністра транспорту, яка відбулася після зміщення Тимошенко з поста прем’єра, в постанові Кабміну датується... 24 лютого. Тим самим числом, яким було розміщено на сайті постанову... про його призначення! Чому? Все просто. Кабмін замітав сліди, не бажаючи пов’язувати відставку Черпицького з провалом БЮТ у суді. Ну, а депутат Черпицький, очевидно бажаючи бачити брата на цій посаді при новій владі, проголосував-таки за відставку благодійниці.
У залишку маємо: а) вкрай сумнівні методи роботи виконавчої влади із судами; б) неприкриту торгівлю посадами з метою особистої політичної вигоди; в) приховування суспільно значимої інформації від преси; г) службова підробка; д) ігнорування вимог до професійного рівня високих призначенців; е) ліберальне ставлення до кримінального минулого своїх висуванців.
Мало того, пан Черпицький з’явився при владі за Януковича. Мав усі шанси закріпитися у разі перемоги Тимошенко. А тепер, можливо, з’явиться знову — завдяки підпису брата в коаліції «тушок». І таких Черпицьких — сила-силенна в Україні. Як, утім, і політиків, котрі користуються їхніми послугами. І котрі натомість віддають їм потім право користуватися Україною. Але це так, щоб пам’ятали... І про сьогоднішню владу, і про опозицію. Певно, не з чистого аркуша ліплять і кують. Одні — «заради реформ». Інші — «в ім’я справедливості».