Координаційний центр допомоги журналістам за добу надав 60 консультацій

Поділитися
Національна спілка журналістів України, Професійне об’єднання «Незалежні медіа-профспілки Укра...

Національна спілка журналістів України, Професійне об’єднання «Незалежні медіа-профспілки України» та Правова програма IREX U-Media спільно з місією Міжнародної федерації журналістів організували цілодобовий Координаційний центр допомоги журналістам під час виборів, що розпочав свою роботу о 7.00 31 жовтня і працював до 12.00 1 листопада.

Протягом цієї доби журналісти стикалися з проблемами доступу до інформації на виборчих дільницях у Маріуполі Донецької області, у Миколаєві, в Сумах, у Вінницькій, Херсонській, Одеській областях.

Також Вінницька телекомпанія зіткнулася з відмовою місцевих судів у наданні інформації щодо розгляду скарг про порушення складання списку виборців.

За втручання координаторів Центру успішно було вирішено проблеми Херсонської ТРК «Вік», яку через технічні неполадки з кабельною мережею компанії «Укртелеком» близько 15 години дня вимкнули з ефіру.

Після 20 години стали надходити повідомлення від журналістів Одеси, Донецька, Харкова, Києва, що їх виганяють з дільниць. За допомогою прес-служби ЦВК та міжнародних спостерігачів, проблеми вдалося вирішити. О 22.15 журналіст «Голосу Америки» з Дніпропетровська повідомив, що 26 дільниця 24-го округу заблокована співробітниками правоохоронних органів. Координатори Центру звернулися до територіальної виборчої комісії, МВС та міжнародних спостерігачів. Журналіста допустили на виборчу дільницю.

Підтвердилися побоювання Національної спілки журналістів України, Комісії з журналістської етики та Незалежних медіа-профспілок, висловлені у зверненні до редакторів та керівників ЗМІ — з проханням не видавати редакційні посвідчення професійного або позаштатного журналіста стороннім особам. Залякували журналістів та спостерігачів, активно заважали працювати виборчим комісіям на більшості виборчих дільниць Сум молодики спортивного вигляду, які мали посвідчення від декількох місцевих комунальних газет.

В рамках надання правової допомоги журналістам Координаційний центр активно співпрацював із авторитетними міжнародними організаціями NDI, Українським Конгресовим Комітетом Америки та Місією спостереження за виборами в Україні БДІПЛ/ОБСЄ, які представляли своїх офіційних міжнародних спостерігачів на виборах президента України 2004 року.

Координаційний центр допомоги журналістам продовжить свою роботу о 7.00 21 листопада за номером 8-800-50-165-50.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі