Група американських конгресменів заявляє, що ключовим кроком для здійснення реформ, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, має бути помилування Юлії Тимошенко. Як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", про це йдеться в заяві, підписаній Сандером Левіним, Джимом Герлачем, Марсі Каптур і Біллом Кіттінгом.
"Ми підтримуємо наступні істотні кроки, які робить Україна у вирішенні критично важливих питань і у впровадженні реформ, необхідних для поліпшення її виборчої системи, а також системи правосуддя", - сказано в заяві. "Зокрема, ми віримо, що ключовим кроком у напрямі здійснення цих реформ було б помилування та звільнення колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, яке має відбутися на взаємно прийнятних умовах", - підкреслили конгресмени.
"З наближенням дати початку саміту Східного партнерства у Вільнюсі, ми хочемо закликати обидві сторони продовжувати співпрацю і трудитися над здійсненням усіх необхідних реформ - як на законодавчому рівні, так і на практичному", - заявили конгресмени.
Лукаш:
помилування не буде
До завершення судових процесів стосовно екс-прем'єра Ю.Тимошенко питання її помилування не розглядатиметься. Про це сказала міністр юстиції Олена Лукаш у коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання про роботу комісії з помилування.
"Комісія з помилування вже визначилася ще у квітні. Немає підстав. Передчасно судити до завершення судових процедур", - ще раз підкреслила міністр.
На уточнення, що це питання ще може бути розглянуте комісією, Лукаш сказала: "Я впевнена, що ні".
План "Б": угода
з новим президентом?
Якщо Україна не отримає Угоду про асоціацію у Вільнюсі, її підпишуть із іншим президентом після виборів 2015 р. Таку думку висловив у Твіттері член Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Якщо Україна не підпише Угоду про асоціацію з ЄС, буде план "Б" - підписання з новим президентом, якого оберуть у 2015 р. Це підвищує шанси для імплементації", - написав він.