КИРИЛОВИЧ ТУДИ, КИРИЛОВИЧ СЮДИ?

Поділитися
Працевлаштуватися відставному чиновнику — завдання не з легких. Удвічі складніше воно, коли йдеться про екс-прем’єр-міністра...

Працевлаштуватися відставному чиновнику — завдання не з легких. Удвічі складніше воно, коли йдеться про екс-прем’єр-міністра. І, як виявилося, утричі — коли ця проблема виникає у глави «жертви жорстокої боротьби за владу», як назвав свій «полеглий» уряд Анатолій Кінах в інтерв’ю російським «Известиям». Щоправда, у коментарях вітчизняним ЗМІ Анатолій Кирилович трохи підкоригував свою оцінку зміни урядової варти, представивши себе і свій кабінет уже жертвою, принесеною на вівтар політичної стабільності. Проте наївно було б думати, ніби «жертва» ця негайно отримає компенсацію у вигляді гідної посади. Зголоднілим за кадровою їжею «єдунам», як з’ясувалося, і без того непросто забезпечити процес безпроблемного задоволення своїх апетитів. Хіба ж їм до доль скинутих ними ж прем’єр-міністрів? Навіть при всьому тому, що зовсім недавно вони одним списком йшли на вибори до парламенту.

Другий номер виборчого списку «За єдину Україну!» можна поважати лише за мужність: відмовляючись від депутатського мандата, він як далеко не дурна людина, звісно ж, не міг не передбачати близьку відставку очолюваного ним уряду. А отже, і невеселу перспективу політичного небуття, від якого хоч якимось чином страхує статус народного обранця. Втім, дехто такий вибір розцінює як природний, вважаючи, що зайві півроку прем’єрування варті депутатського значка. Знаходяться й такі, хто намагається знайти юридичні передумови для повернення Анатолія Кінаха в сесійний зал шляхом відновлення його у виборчому списку рідного блока. З точки зору формальної логіки в цьому щось є: коли на місце вибулого з депутатських лав парламентарія-списковика приходить його колега за списком, то чому його номер має бути, скажімо, тридцять сім, а не два? Інша річ, що без правового закріплення подібних пошуків «фокус» не вийде. А серед невідкладних законопроектів зміни до закону про вибори не значаться. Є, щоправда, й інший маршрут, за яким Анатолій Кирилович може потрапити в Раду: перехід на роботу до Києва нинішнього губернатора Миколаївської області Олексія Гаркуші, призначення на цей пост нинішнього депутата і колишньої глави облдержадміністрації Миколи Круглова і дообрання по його 130-му округу Анатолія Кінаха. Але, здається, цей варіант не набагато простіший.

Є ще й такий вічно актуальний для будь-якого колишнього кабмінівця вид діяльності як губернаторство. Напевно, тому Анатолія Кириловича сватають на Дніпропетровську область. Але там ще потрібно потрудитися над підготовкою місцевості. У той час як пост першого заступника глави президентської адміністрації після переходу в економічні міністри Валерія Хорошковського вільний. Але така посада після прем’єрської — не комільфо.

І, нарешті, останнє з імовірних нових робочих місць Анатолія Кінаха — Рада національної безпеки й оборони України. Посада — секретар. За деякими даними, Анатолій Кирилович уже навіть прикинув, хто міг би стати його заступниками, попередньо переговоривши з цими людьми з цього приводу. Нинішній же глава РНБОУ Євген Марчук нібито готується до дипломатичної роботи у Канаді. І хоча генеральських погонів Анатолій Кінах не має, зате він зарекомендував себе дисциплінованим солдатом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі