…із чорного ходу?

Поділитися
Два дні чекали пікетувальники біля центрального входу Кірово-градської обласної держадміністрації нового голову...

Два дні чекали пікетувальники біля центрального входу Кірово-градської обласної держадміністрації нового голову. Чекали з гарбузом. Були тут представники лівих партій — Соціалістичної та Комуністичної, Партії регіонів. Але пікетування проходило не під партійними прапорами, його загальний лейтмотив — підтримка екс-голови Кіровоградської облдержадміністрації Василя Моцного, якого після відомих подій з участю теж уже екс-народного депутата Віктора Лозінського президент наприкінці червня звільнив із посади. Звільнив без відповідного подання Кабміну, без дотримання процедури, — тож Василь Моцний звернувся з позовом до суду. Питання досі не розглядалося по суті, триває перетягування каната на рівні формальностей. Ішлося про місце розгляду справи: представник секретаріату президента наполягав, аби суд відбувся в столиці. Прийнято рішення, що справу розглядатимуть у Дніпропетровську. Ситуація ускладнилася ще й тим, що сам представник секретаріату президента, у свою чергу, судиться з ним.

Тож, з огляду на швидкість нашої судової машини, навряд чи можна очікувати більш-менш оперативного результату. Звісно, область від цього потерпала. Василь Моцний неодноразово отримував сигнали від прем’єр-міністра: мовляв, виходь і працюй до рішення суду. Але на таку відверту конфронтацію не наважився. Після його відставки в області побувала комісія секретаріату президента, яка перевіряла роботу органів державної влади, проте жодних серйозних порушень не виявила. По її завершенні куратор області Олександр Баглій навіть отримав підвищення по службі. А Кіровоградщина залишалася без голови облдержадміністрації.

…І ось він під’їхав із сусідньої з центральною площею вулиці, зайшов до приміщення, фактично, з чорного ходу, звісна річ — аби не зустрічатися з пікетувальниками. Вони, до речі, через годину-другу розійшлися, залишивши на площі гарбуза, акуратно перев’язаного стрічкою.

Володимир Петрович Мовчан, можна сказати, потрапив у крісло голови Кіровоградської облдержадміністрації з другої спроби. Вперше йшлося про його призначення на цю посаду після того, як ставленик «любого друга» Олександра Третьякова Едуард Зейналов вибрав між депутатством і кріслом керівника області перше. Тоді посаду отримав недосвідчений, але ближчий до «тіла» Вадим Черниш. Перший заступник голови секретаріату Юрій Єхануров, чиєю креатурою і є новий очільник області, представляючи Володимира Мовчана, висловив таке узагальнення:

— Я поділяю людей на тих, хто управляв великими колективами, був у своєму житті директором, і на тих, хто не мав такої можливості. То Володимир Петрович — директор!

Для присутніх це прозвучало не досить переконливо, тож не дивно, що під час першої ж прес-конференції журналісти цікавилися планами нового голови у питаннях економічного розвитку області. Крім того, що він спиратиметься на депутатські корпуси всіх рівнів; що буде переглянуто програми соціально-економічного розвитку краю з погляду їх ефективності; крім запевнення, що гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд у Долинській, доля якого досі не визначена і який перебуває у стані санації, таки неодмінно щось (!) перероблятиме, — нічого конкретного не почули.

Деякі моменти в поведінці нового голови — від кулуарного зауваження, що тут так багато журналістів (?!), та не зовсім вдалого анекдоту у відповідь на одне із запитань — до погано прихованого роздратування й розгубленості, коли заходила мова про невизначеність щодо його попередника, — примушують сумніватися з приводу публічності нового керівника. Навряд чи Володимир Мовчан не знав про ситуацію з Моцним, — очевидно, сподівався, що вдасться просто промовчати… Юрій же Єхануров на пряме запитання, чи є у секретаріаті президента якийсь план на випадок позитивного для Моцного рішення суду, відповів категорично, але абсолютно не аргументовано:

— Усі плани розроблено. Голова адміністрації сидить перед вами. Усі інші питання вирішено.

Дуже схоже не на цілеспрямоване вирішення проблеми, а на прагнення її не помічати.

Щодо кадрової політики нового голови обласної адміністрації, то і під час представлення, і на прес-конференції він обіцяв не бути інквізитором, хоча заступники голови мали відразу написати заяви на звільнення. А вже новий голова вирішуватиме, кому залишитися, а кому — ні. Володимир Мовчан також наголосив: своєї команди з собою не привіз, захопив лише кількох консультантів, отже — той, хто хоче і вміє працювати, працюватиме. Володимиру Петровичу також доведеться вирішувати ще одну пекучу кадрову проблему: Кіровоградщина — єдина в Україні область, де не призначено вісьмох голів райдержадміністрацій.

З огляду на те, що вже, фактично, розпочалася виборча кампанія, їх гіпотетичне призначення, як і реальне — нового керівника області, відразу ж примушує замислитися: чи не продиктовані вони насамперед прагненням скористатися адмінресурсом? Володимир Мовчан від таких закидів публічно відхрестився, запевнивши, що політикою займатиметься хіба що з 18 години п’ятниці по дев’яту годину ранку понеділка…

Враховуючи його досвід — а працював він тривалий час на Криворіжжі, хоч родом із Долинського району, що на Кіровоградщині, — очевидно, слід пильнувати, аби новий керівник не почав лобіювати інтереси іншого регіону. Вже сьогодні прозирають ознаки такого підпорядкування: генеральним підрядником будівництва рудника на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд замість Кіровоградської фірми стали криворіжці.

Торік, коли відбувалося переформування бюджету, Кіровоградська облдержадміністрація доклала титанічних зусиль, аби було враховано її інтереси у зв’язку з техногенним навантаженням, викликаним діяльністю Інгульської та Смолінської шахт. Адже прибуток, який отримує Східний гірничо-збагачувальний комбінат, використовуючи сировину, видобуту на Кіровоградщині, повністю залишався у Дніпропетровській області. Тепер же кіровоградці домоглися преференцій і для себе. Чи було б це можливо, якби область очолювала людина, зацікавлена у протилежному? Нещодавно на Новомиргородщині відкрили нове, унікальне для України родовище титану, на яке претендує невідома дніпропетровська фірма. Районна рада вже прийняла рішення про передачу. Але чи доцільно передавати таке значне природне багатство фірмі, яка складається з трьох чоловік, зареєстрована на квартирі і жодної комерційної або промислової діяльності протягом останніх років не вела?

На цьому — на необхідності врахування техногенного навантаження на Кіровоградщину, пильній увазі до соціальних моментів та бережливому ставленні до її величезних природних багатств — наголошував під час представлення нового очільника області голова Кіровоградської обласної ради Микола Сухомлин. Але чи буде він почутий?..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі