ІМПЛЕМЕНТАЦІЮ ПАМ’ЯТАЄТЕ? ТО ЗАБУДЬТЕ...

Поділитися
Парламент нинішнього скликання, швидше за все, не повернеться до питання про імплементацію результатів усеукраїнського референдуму 2000-го року, вважає заступник голови Верховної Ради України Степан Гавриш...

Парламент нинішнього скликання, швидше за все, не повернеться до питання про імплементацію результатів усеукраїнського референдуму 2000-го року, вважає заступник голови Верховної Ради України Степан Гавриш.

На прес-конференції в п’ятницю С.Гавриш висловив думку, що, можливо, до цього питання повернеться парламент наступного скликання.

Водночас він висловив думку про те, що «чим більш стабільна Конституція і чим менше до неї вноситься змін, тим більша стабільність у державі». Сьогодні внесення змін в Основний Закон може призвести «до розбалансованості Конституції», вважає віце-прем’єр.

На його думку, значне число проблемних питань може бути врегульоване на законодавчому рівні.

На референдумі 16 квітня 2000 року понад 80% виборців підтримали всі чотири питання референдуму — про право президента достроково припиняти повноваження парламенту у випадку, якщо протягом місяця депутати не змогли сформувати більшість або протягом трьох місяців Верховна Рада не затвердила проект держбюджету; про обмеження депутатського імунітету; про скорочення кількості депутатів парламенту з 450 до 300; про необхідність формування двопалатного парламенту.

13 липня 2000 року Верховна Рада попередньо схвалила законопроект «Про внесення змін до Конституції України за результатами всеукраїнського референдуму за народною ініціативою», внесений Президентом. Пізніше Л.Кучма направив у парламент два законопроекти про внесення змін до закону «Про статус народних депутатів України», а також про порядок дострокового припинення повноважень парламенту України. Парламент на 6-й сесії не прийняв позитивного рішення щодо імплементації результатів усеукраїнського референдуму. Депутати не підтримали жоден із запропонованих варіантів імплементації.

У процесі підготовки законопроектів на основі рішень референдуму працювала комісія, співголовами якої були глава президентської адміністрації Володимир Литвин і перший віце-спікер парламенту Віктор Медведчук.

У четвер у Харкові Президент України Леонід Кучма висловився за продовження роботи комісії з внесення змін до Конституції за його результатами, відмічаючи, що імплементація результатів усеукраїнського референдуму сприятиме стабілізації в Україні.

Наступні вибори в парламент України пройдуть у березні 2002 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі