І не кум, і не сват, а так…

28 листопада, 2014, 22:25 Роздрукувати Bипуск № 45, 28 листопада-5 грудня 2014р.
Відправити
Відправити

Переможці парламентських виборів і президент уже впродовж першого засідання нової Ради постаралися, щоб їхні змужнілі виборці тут-таки захотіли її переобрати.

І не кум, і не сват, а так…

Переможці парламентських виборів і президент уже впродовж першого засідання нової Ради постаралися, щоб їхні змужнілі виборці тут-таки захотіли її переобрати.

Хоровим виконанням присяги нардепи зробили досить для того, аби поставити легітимність ВР України нового скликання і всі рішення, які буде прийнято надалі, під сумнів за вищим розрядом - порушили Конституцію. І тим самим позбавили себе права називатися проєвропейською більшістю. Бо якби стара-нова влада дотримувалася визначального принципу верховенства права, то "проблеми Звягільського" не було б. Як і виборів за змішаною системою взагалі - і в мажоритарному окрузі №45, зокрема, оскільки він був злитий Звягільському. А самі вибори на цьому окрузі перетворилися на фарс із порушенням закону та конституційних прав громадян-виборців.

Округ не увійшов до списку ЦВК як такий, на якому вибори не проводитимуться через окупацію території, - адже Авдіївку визволили від терористів ще 29 липня. І коксохімічний завод (що входить до групи "Метінвест" Ахметова-Новінського) не тільки відновив роботу в серпні, а й нарощував потужності. Однак у середині жовтня керівництво заводу, як розповідали кореспондентові DT.UA працівники, повідомило на оперативці майстрам, а ті - робітникам, що виборів у місті не буде, і порадило охочим узяти в них участь їхати в Селідове або Красноармійськ. Двічі - оскільки спочатку треба було ще подати заяву на зміну місця голосування. Про це та про самі "вибори" і їх приголомшливий результат ЗМІ повідомляли чимало, але, гадається, в ГПУ мали знати, хто скасував вибори в Авдіївці. Тобто підстав і часу, щоб оскаржити порушення до реєстрації Юхима Звягільського обраним народним депутатом, було предосить. У тих, хто потім крутив носом і Конституцією, просторікуючи про цінності Революції Гідності та моральні страждання народу з огляду на свій обов'язок складати присягу вслід за Звягільським. Але навіть кваліфіковане застереження Віктора Мусіяки про загрозу втрати парламентом легітимності з усіма наслідками, які з цього випливають, опубліковане DT.UA напередодні, не вберегло нардепів від групового порушення закону за попередньою змовою. Чи пряме порушення прямої норми Конституції кваліфікується інакше?

За великим рахунком, ця Рада заслужила того, щоб її привів до присяги саме Юхим Звягільський. Він - на сьогодні - її уособлення. З усіма світлими й темними сторонами, живе свідчення правового гріхопадіння у перший же день на службі народу. Далі видно буде. Не сумніваюся, "дзеркал" додасться - президент теж старається.

Петро Порошенко з трибуни парламенту оголосив новину, яка вже витала в кулуарах, просочуючись у ЗМІ: на посаді голови Національного антикорупційного бюро він бачить іноземця.

"Я пропоную запросити на цю посаду людину з-поза меж України. У неї буде перевага - відсутність зв'язків в українській політичній еліті. Ніхто нікому не кум, не сват і не брат", - сказав президент, зазначивши, що це буде "рівновіддалений від усіх політичних сил технократ".

І не тільки він - Порошенко має намір ініціювати зміну законодавства, яке забороняє не громадянам України обіймати вищі керівні держпосади, включно з урядовими.

"Моя ідея полягає в тому, щоб через зміни в законах надати право залучати на державну службу іноземців, включно з членством в уряді. Або розширити коло осіб, яким президент України може надавати українське громадянство. Причому у прискореному режимі", - озвучив президент свої найближчі плани перекроювання чинного законодавства.

У принципі, ідея Петра Порошенка не нова, у світі практикована, і для нього цілком закономірна. По-перше, загальновідомо, що команди "технократів" у президента немає, у близькому оточенні здебільшого - бізнес-партнери. В 40-мільйонній країні, звісно ж, вони є, і в достатній кількості для формування цілого уряду технократів. Але Петро Олексійович, як теж відомо, досить, м'яко кажучи, недовірливий, а місцями - і вкрай підозрілий. І чужих не жалує, особливо якщо вони мають власну думку та принципову позицію. Це по-друге. А по-третє, ідея, можливо, навіть і не йому належить, а, припустімо, нашим американським друзям, які майже щодня публічно нагадують українській владі про реформи та боротьбу з корупцією. Як умову підтримки. У такому разі оголошення рекрутингу "не кума, не свата й не брата" мало продемонструвати готовність влади боротися з корупцією у своїх лавах, призначаючи на окремі смачні посади в Кабміні прозорих і професійних менеджерів. Ну, а якщо і в них нічого з нашими реформами не вийде - то тут уже вибачте…

За логікою (та й за законом частково) годилося б, набираючи технократів, оголосити конкурс
і відібрати найкращих із найкращих - як це було в Грузії, приміром, якій вдалося швидко провести реформи, подолати корупцію і майже повністю змінити покоління управлінського стану. До того ж творці цього дива були всі ці важкі місяці поруч - команда на чолі з Кахою Бендукідзе багато зробила для того, аби наші реформи якнайшвидше стартували.
На жаль…

Однак у день відкриття сесії ВР ЗМІ опублікували інсайдерську інформацію про те, що АП, виявляється, вже веде пошук кандидатів у члени уряду - без конкурсу і з допомогою рекрутингової компанії. Джерело Kyiv Post повідомило, що "адміністрація Порошенка звернулася з проханням підібрати кандидатури потенційних міністрів до міжнародної консультативної компанії WE Partners - місцевого партнера глобальної рекрутингової компанії Korn Ferrу". Тим часом, як пише Insaider після передсесійного засідання фракції БПП з посиланням на своє джерело, компаній залучили навіть дві, а серед претендентів - американці, грузини і литовці: "Ложкін сказав, що вони залучили дві всесвітньовідомі хантер-контори, які їм підшукували кандидатур. Там є ще українці, котрі в міжнародних корпораціях працювали".

Називалися й прізвища (американку українського походження Наталю Яресько (інвесткомпанія Horizon Capital) WE Partners нібито рекомендує на посаду міністра фінансів, але директор компанії Тетяна Фурцева поки що відмовилася коментувати кандидатів). Однак заперечення факту такої роботи видання не наводить.

Отже, хто ж добирає нам членів уряду "по-новому"?

ЗМІ повідомляли, що WE Partners було створене компанією RosЕxpert. Не зовсім так, і уточнення істотне.

Повна й коротка назва цієї компанії, як свідчить держреєстр, - ТОВ "Ворлд ексзек'ютів партнерз". Але цю назву вона носить усього кілька місяців - з червня 2014 р. З моменту заснування у 2008 р. ТОВ називалося "Мейн.Серч енд девелопмент", а з липня 2011 р. було перейменоване в "Росексперт".

Точно так само називається й московська рекрутингова компанія, що працює з 1996 р. і представляє інтереси на ринках Росії, України та Казахстану вже згадуваної глобальної компанії Korn Ferrу. І в тому, що київський "Росексперт" (а віднедавна і "Ворлд ексзек'ютів партнерз") може вважатися "дочкою" московського, сайт російської компанії не залишає жодних сумнівів.

"У 2012 р. Тетяна Фурцева приєдналася до команди RosЕxpert як партнер і директор RosЕxpert в Україні. 2014 р. Тетяна очолила WE Partners - новий бренд, консалтинговий альянс, створений з ініціативи RosЕxpert для розвитку свого бізнесу за кордоном. Як Старший партнер і директор Тетяна Фурцева відповідає за розвиток бізнесу та операційну діяльність WE Partners в Україні", - повідомляє сайт компанії.

"За документами", тобто за даними ЄДРПОУ, московський "Росексперт" у засновниках київської фірми не значиться - з 2008 р. (саме його називає початком своєї роботи в Україні "Росексперт") засновником незмінно є кіпрська компанія "Сieva consalting Limited (Лімасол), заведена, за даними реєстру Кіпру, на траст ASG PREMIER TRUSTEES LIMITED. Але це житейська справа, як кажуть. Для нас важливо інше. Виходить, що кандидатур на вищі державні посади, включно з членами уряду України, добирає російська компанія?! Або її київський офіс, якщо говорити відповідно до інформації, розміщеної на сайті московського ТОВ.

До речі, жодним чином не ставлячи під сумнів професіоналізм WE Partners та її репутацію, зазначимо: офіційного сайту компанії, зареєстрованої в Україні, якій АП Порошенка довірила добирати кадри у Кабмін, знайти не вдалося. За адресою //wepartners.com/ відкривається тільки одна сторінка з контактами WE Partners в Україні та Казахстані (реєстратор - nik.ru). Решта інформації - на російському сайті, до якого вона підв'язана, і це логічно: як випливає з того ж таки джерела, саме компанія RosЕxpert створила "консалтинговий альянс WE Partners (World Executive Partners), який об'єднує компанії, що працюють у галузі формування, оцінки та розвитку успішних управлінських команд у Росії і країнах колишнього СНД".

На жаль, зв'язатися з керівництвом WE Partners за номерами телефонів, зазначеними в українському держреєстрі і на сайті "Росексперта", на час здачі матеріалу нам не вдалося. Тому низка запитань поки що залишається без відповідей. Проте ще раз підкреслимо: жодним чином не сумніваємося, що ця компанія надає якісні послуги з добору персоналу. Інакше б вона не була багатолітнім партнером Korn Ferrу і не отримувала б держзамовлення в Росії. За даними ділових порталів, замовником послуг "Росексперта", наприклад, є "РосНАНО". Однак нам ніде не траплялася інформація, що компанія або створений нею альянс надавали послуги з добору держслужбовців найвищого рангу, - тільки бізнес. У крайньому разі - державний, тобто ті ж таки держкомпанії.

Але це, як ми розуміємо, дві великі різниці. А в період війни - взагалі за межами здорового глузду і безпеки. Чи "гібридний мир" Петра Порошенка передбачає, що добирати міністрів для країни, котра зазнає військової агресії, може тільки компанія, закорінена в столицю країни-окупанта?

Окрема тема - іноземці на посадах в уряді, які передбачають допуск до держтаємниці і "бухгалтерії" країни. Країни, в якій іде війна і яка уражена корупцією та обплутана мережами спецслужб країни-агресора. Хоча, на жаль, нам відомі численні приклади, коли українці до п'ятого коліна виявлялися продажними зрадниками, а народжені за межами України, без паспорта її громадянина, - віддавали за її свободу та незалежність свої життя.

Related video

І останнє. Так збіглося, що запрошення президентом кількох іноземців в уряд із готовністю швидко змінити законодавство надійшло невдовзі після набрання чинності законом про ВЕЗ у Криму, який зробив нерезидентами десятки тисяч громадян України з окупованих територій. Тобто прирівняв їх до іноземців. Об'єднання країни, кажете?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК