Хронологія переживань і пристрастей

Поділитися
Відкритий лист журналістів України на адресу обраних громадянами країни Президента України та Верховної Ради підписали 87 журналістів...

Відкритий лист журналістів України на адресу обраних громадянами країни Президента України та Верховної Ради підписали 87 журналістів. Метою листа було з перших днів привернути увагу до зникнення Георгія Гонгадзе. Олена Притула, найближчий соратник Георгія по опозиційному Інтернет-виданню «Українська правда», у вівторок передала лист Президенту України Леонідові Кучмі. З текстом листа через три дні було ознайомлено народних депутатів. У четвер журналісти адресували їм також заяву про те, що до слідчої комісії, покликаної розібратися в обставинах зникнення опозиційного журналіста, не повинні входити народні депутати, котрі були об’єктами критики в статтях Георгія. У цій заяві було сформульовано вимогу парламентських журналістів про призначення главою комісії народного депутата Олександра Лавриновича - політика, який має юридичну освіту й користується довірою більшості журналістів незалежно від політичної орієнтації видань. Журналісти звернулися з проханням до народних депутатів не використовувати ім’я Георгія для зведення рахунків одне з одним і з керівництвом силових відомств.

У відкритому листі до Президента та ВР журналісти зажадали особистої відповідальності міністра внутрішніх справ і генерального прокурора (до останнього Георгій ще в липні звертався з проханням з’ясувати, хто веде за ним зовнішнє стеження, але відповіді так і не дочекався) за результативність пошуків Георгія Гонгадзе, а також розкриття всіх резонансних злочинів проти журналістів, які так і лишилися нерозгаданими. Однак під час зустрічі з Іваном Плющем ініціативна група, стихійно сформована в парламенті, підкреслила небажаність запрошення силових міністрів до парламенту для звіту про дії щодо розшуку Гонгадзе, оскільки подібною ситуацією могли скористатися багато опонентів силовиків і розпочати зводити рахунки, тим самим затираючи першочергову мету - пошук журналіста.

Водночас у четвер за пропозицією фракції СДПУ(о) народні депутати ухвалили: генеральному прокуророві й міністрові внутрішніх справ відзвітувати в п’ятницю про роботу, виконану слідчими.

На початку засідання голова парламенту Іван Плющ повідомив, що генпрокурор Михайло Потебенько знаходиться у відрядженні в Швеції, а міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко - у відрядженні в Харкові. У зв’язку з цим спікер звернувся до депутатів з проханням заслухати інформацію заступників керівників силових відомств - заступника генпрокурора С.Винокурова та першого заступника міністра внутрішніх справ Миколи Джиги.

Водночас ряд позафракційних депутатів і депутатів, котрі представляють ліві фракції, висловили обурення відсутністю перших осіб Генпрокуратури й МВС, зокрема, зазначивши зневажливе ставлення Ю.Кравченка до Верховної Ради, і зажадали відмовитися заслуховувати інформацію їхніх заступників.

З такою пропозицією виступили позафракційні депутати Олександр Єльяшкевич і Сергій Головатий, підкресливши, що перед Верховної Радою «мають звітувати винятково політичні діячі», якими являються міністр і генпрокурор.

Ще один позафракційний депутат Віктор Шишкін звернувся до керівництва парламенту з пропозицією порекомендувати Президенту зняти міністра МВС з посади за невиконання доручень Президента й постанови парламенту (про заслуховування інформації Ю.Кравченка й М.Потебенька. Рішення прийняте парламентом у четвер. - ІФ).

Водночас представники центристських і правоцентристських фракцій закликали депутатів не створювати політичних спекуляцій, використовуючи факт зникнення Г.Гонгадзе. Зокрема, лідер Народного руху України Геннадій Удовенко закликав колег «не здобувати політичний капітал на можливій трагедії».

Представник Українського народного руху В’ячеслав Кириленко запропонував заслухати інформацію заступників глав цих відомств сьогодні, а міністра та прокурора - наступного тижня.

Представник групи «Відродження регіонів» Олексій Марченко підкреслив, що ситуація в сесійній залі свідчить про те, що «проблема переходить у політичні спекуляції» і запропонував заслухати інформацію сьогодні, оскільки «важлива доля журналіста, а не те, хто представляє інформацію».

Після того як депутати не підтримали пропозицію спікера надати присутнім М.Джизі й С.Винокурову слово, представники Прогресивної соціалістичної партії України на короткий термін заблокували парламентську трибуну, проте незабаром зайняли свої місця. Після нетривалого обговорення депутати все ж підтримали пропозицію І.Плюща надати слово заступникові генпрокурора.

С.Винокуров, зокрема, подав уже відому інформацію про перебіг оперативно-слідчих заходів, зазначаючи, що «весь особовий склад МВС орієнтований» на розслідування цієї справи.

За його словами, розроблений план оперативно-слідчих дій, будуть «відпрацьовані всі моменти, про які кажуть депутати й журналісти», зокрема інформація про прослуховування телефонів Г.Гонгадзе.

С.Винокуров також повідомив, що в п’ятницю слідчі мають намір допитати дружину Г.Гонгадзе Мирославу й головного редактора «Української правди» Олену Притулу. (На шостий день після зникнення Георгія! - Прим. «ДТ»)

Відповідаючи на запитання депутатів, С.Винокуров відмовився називати версії, які відпрацьовують правоохоронні органи, підкресливши, що «Верховна Рада не місце, де б це можна було обговорювати». «Я запевняю, що такі версії є і є детальний план, оскільки ця справа перебуває на контролі, ви знаєте де й знаєте у кого», - сказав він.

Заступник генпрокурора також поінформував, що торік були оголошені в розшук 35,449 тис. чоловік, з яких знайдено 31,231 тис., з них 128 стали жертвами злочинів. За його словами, практика така щодо всіх зниклих, коли порушують кримінальну справу, то за статтею 94 КК - убивство.

А вдень у п’ятницю міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко заявив про те, що готовий виступити в парламенті зі звітом про перебіг розслідування обставин зникнення журналіста Георгія Гонгадзе після повернення в Київ. Свою відсутність у парламенті він пояснив тим, що в четвер до пізнього вечора знаходився на роботі і до нього не надходила інформація про те, що він у п’ятницю має виступати у ВР. Не виключено, що в понеділок Ю.Кравченко зустрінеться з ініціативною групою журналістів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі