«ХРЕЩЕНИЙ» ПРИЇХАВ!

Поділитися
Усі очікували, що цього тижня в Донецькій області з’являться представники Кабінету міністрів, ко...

Усі очікували, що цього тижня в Донецькій області з’являться представники Кабінету міністрів, котрі мали узяти найактивнішу участь у підбитті підсумків соціально-економічного розвитку області за 1998—2000 рр., але замість них з черговим візитом до Донбасу приїхав Президент. З тим, що глава держави виявиться гідною заміною прем’єр-міністрові, ніхто не заперечував, але й обминути своєю увагою його відсутність місцеві лідери, котрі нібито не знали, що Президент навмисно перебив прем’єрську поїздку своїм візитом, також не могли. Подвійний удар було нанесено в понеділок, коли один за одним перед журналістами виголошували промови губернатор Віктор Янукович і мер Володимир Рибак.

З виступу першого присутні мали зробити такі висновки:

1) Донбас не грає ні з ким у політику, а займається суто економічними питаннями.

2) Якщо Кабінет міністрів не цікавить регіон, який виробляє понад 20% внутрішнього валового продукту, то не зрозуміло, що взагалі цей уряд цікавить.

3) Деякі чиновники в уряді заявляють, що до Донбасу є політичні запитання, тому цілими днями тримають заступників губернатора в приймальних, не вирішуючи питання області.

4) Позаяк ситуація з розв’язанням багатьох питань заходить у площину чиновницьких амбіцій, планується запропонувати укласти договір з урядом, де окреслити відносини, права, обов’язки й відповідальність регіону та Кабінету міністрів. Сьогодні Донбас заробляє досить багато коштів, але необхідно правильно їх розподіляти між центром і регіоном.

5) Мають місце непристойні розмови щодо розстановки кадрів у регіонах, і губернатор знає, що деякі політики пропонували, аби їм «віддали» Донецьку область. Добром це не закінчиться...

6) З усіх доручень, які Президент давав уряду стосовно шахтарів, виконано третю частину. Інші навіть не розглянуто. Якщо уряд не приїде, це означає, що він не хоче сідати з нами за стіл переговорів.

Мер Донецька Володимир Рибак був стриманіший, проте й він дорікнув уряду за те, що влада так рідко відвідує Донецьку область. Хоча напрацьований у ній позитивний досвід цілком можна було б використовувати в інших областях України.

Імовірно, попереджувальний «постріл» у Кабміні зрозуміли правильно, і на нараді з питань вугільної промисловості компанію Леонідові Кучмі склали два члени уряду — віце-прем’єр Олег Дубина і новий міністр палива й енергетики Станіслав Сташевський. Після виступу вуглярів віце-прем’єр дізнався багато нового про підготовлений ним проект програми реформування галузі «Вугілля України» й почув від Президента, що це творіння повинне ухвалюватися за присутності всіх, хто за ним працюватиме. Позаяк саме вугілля — головний енергоносій, а про газ необхідно потихеньку забувати.

Не обминув своєю увагою Леонід Кучма питання банкрутства шахт, пообіцявши присутнім звернутися з листом до голови арбітражного суду, щоб цей процес припинили. Стосовно ситуації навколо «Донбасенерго», то члени Кабміну, котрі брали участь у нараді, мали приступити до її розв’язання в тісній співпраці з представниками Донецької області.

Примітно й таке. На нараді багато присутніх уперше побачили й почули, що робитиме в галузі новий міністр палива й енергетики. З його натхненної промови випливало, що він займеться питаннями інкасації, аби щодня відбувалося накопичення грошей. Це дозволить згодом вирішити частину питань галузі. Зупинився пан Сташевський і на приватизації в електроенергетиці. За його словами, неможливо розірвати генерацію з передачею: «Цим повинні займатися регіони, бо генерація для обласної влади — це також їхнє підприємство, з яким вони мають працювати. Прикладом такого підходу може бути м. Київ, який уже не змушує хвилюватися на селекторних нарадах. Його ніхто не вимикає, а він сам вирішує фінансові питання. Це — найкращий шлях...»

Але якщо уряд гадав, що більше про його роботу ніхто не згадуватиме, він глибоко помилявся. У своєму заключному слові Президент Леонід Кучма «розставив усі крапки над «i»: «У тому, що у вугільній промисловості склалася така ситуація, винен передусім уряд. Гучні слова про реформи, а за ними — пустота. І якщо шахтарські колективи працюють, то в цьому немає ніякої заслуги Києва. Це заслуга «командирів» виробництв і керівників облдержадміністрацій» (очевидно, Л.Д.Кучма не спілкувався з шахтарями, у широкому загалі вдячними Юлії Тимошенко за грошові проплати вугілля, що дозволило їм вчасно побачити зарплату).

Далі все відбувалося пристойно та шляхетно. На нараді з активом області Віктор Янукович ще раз підтвердив готовність укласти договір із Кабміном для здійснення пілотного проекту з відпрацювання економічно-правових механізмів концепції державної регіональної політики. Президент кожним своїм словом давав зрозуміти, що розумний політик спиратиметься на такі регіони, як Донецька область. Про велику політику говорили багато, про «Партію регіонів», яка народилася на цій землі, вголос не говорили взагалі. З чого можна зробити висновок: «хрещений» пообіцяв, що не заважатиме їй зростати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі