Україна веде з Європейським Союзом діалог про безвізовий режим, а заклики політиків з пропозицією ввести візи для громадян ЄС, що в’їжджають до України, є спробою зробити крок назад, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» виконуючий обов’язки міністра закордонних справ України Володимир Хандогій.
«Нам потрібно демаркувати та облаштувати їх і підписати відповідні угоди з Білоруссю та Росією. Ми працюємо в цьому напрямі, і поки що Єврокомісія йде нам назустріч, попри невирішеність питань кордонів із нашими найближчими сусідами. Тож наш безвізовий діалог цілком реальний», — констатував дипломат.
За словами Хандогія, на даному етапі безвізового діалогу Україну відвідають європейські експерти, які оцінять стан справ у сфері безпеки документів і нелегальної міграції.
«Ми зараз перебуваємо на так званому операційному етапі діалогу про безвізовий режим. На цьому етапі буде організовано виїзні місії в Україну експертів ЄС із метою проведення детального аналізу ситуації в сфері безпеки документів, боротьби з нелегальною міграцією, безпеки та правопорядку», — повідомив керівник МЗС.
При цьому, на його думку, озвучувані політиками пропозиції про введення візового режиму для громадян ЄС, що в’їжджають до України, є кроком назад у діалозі про безвізовий режим.
«Всі ці заклики «давайте запровадимо візи для європейців або плату за в’їзд» — це крок назад. Якщо ми його зробимо, то нічого не придбаємо, а навпаки, втратимо. Ми автоматично втратимо перспективу отримання безвізового режиму з ЄС», — заявив дипломат.
Хандогій також повідомив, що, ймовірно, вже в найближчому майбутньому більша кількість українців зможе скористатися спрощеним візовим режимом з ЄС.
«Гадаю, найближчим часом буде досягнуто домовленості про розширення категорій громадян, які можуть користуватися спрощеним візовим режимом», — заявив він.
За інформацією керівника МЗС, вже у 2008 році кількість українців, котрі отримали Шенгенські візи, збільшилася майже втричі.
«2007 року нашим громадянам було видано приблизно 450 тисяч віз у країни Шенгенської зони, а після запровадження спрощеного режиму, тобто це 2008 рік плюс січень—лютий 2009 року (за які у нас уже є статистика), — 1 мільйон 200 тисяч. Тобто за рік збільшення майже втричі», — повідомив він.
Докладніше читайте в інтерв’ю Тетяни Силіної з Володимиром Хандогієм у свіжому номері «ДТ».