Верховенство права, а не закону, дозволяє створити реальну основу для відповідальної демократії, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» голова парламентського комітету з питань нацбезпеки Анатолій Гриценко.
«У нинішніх умовах про порядок і сильну руку потрібно говорити не як про противагу чи протилежний полюс демократії, а скоріше навпаки — про відповідальність та ефективність як засіб для створення твердої основи (економічної, правової) для справжньої, а не показної демократії. Де верховенствує навіть не закон: ми бачимо, які закони і як у нас ухвалюють. Де верховенствує право! На життя. На робоче місце. На державну допомогу слабким. На захист у старості», — заявив політик.
На думку політика, ситуація з народним депутатом Віктором Лозінським, втечі якого сприяла законодавча заборона на затримання до моменту зняття з нього депутатських повноважень, є свідченням того, що законодавство не у всіх випадках сприяє верховенству права.
«Чому я кажу про верховенство права, а не закону? Тому що закон дозволив Лозінському втекти», — констатував політик.
Анатолій Гриценко заявив, що у випадку, якщо б затримання депутата залежало від нього, він би свідомо порушив законодавчі гарантії депутатської недоторканності.
«Свідомо, з повним розумінням персональної відповідальності, я пішов би на порушення закону. Я не обмовився — на порушення закону, що гарантує недоторканність цього звіра-виродка, котрий улаштував полювання на живу людину, — стверджує політик. — Тим, хто готовий звинувачувати мене в нехтуванні нормами закону, я відкрив би Конституцію України, наш Основний Закон із нормами прямої дії. Там записано базовий, визнаний у всьому світі принцип — верховенства права!»
Докладніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з Анатолієм Гриценко в свіжому номері «ДТ».