Гриценко: В світі йде пошук балансу між ліберальною і командно-адміністративною системами

Поділитися
Після краху ідей «чистого» ринку, в більшості країн світу йде пошук балансу між ліберальною еконо...

Після краху ідей «чистого» ринку, в більшості країн світу йде пошук балансу між ліберальною економічною моделлю та плановою економікою, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» кандидат на посаду президента України Анатолій Гриценко.

«В усьому світі триває болісний пошук розумного балансу між ліберальною ідеологією та ідеологією командно-адміністративного управління економікою», — заявив кандидат.

На його думку, в даний момент повністю нерегульована ринкова економіка показала свою неспроможність.

«Пропагандистам ліберальної економіки, які зробили ставку виключно на ринкові механізми, сьогодні краще сховатися якомога далі від людей. Абсолютно очевидно, що так званий чистий ринок себе не виправдав», — констатував Анатолій Гриценко.

Він вважає, що відсутність регулювання ринкових процесів в провідних економіках світу привела до «світового дефолту».

«Обсяги взаємних заборгованостей сьогодні вимірюються квадрильйонами. Цифри, які важко уявити. Борг України — близько 100 млрд. дол., і ми не знаємо, що з ним робити. Додамо три нулі — отримаємо трильйони, ще три нулі — квадрильйони. За деякими підрахунками, для виплати боргів знадобиться приблизно 7,5 річного ВВП всієї планети. Чи можливо це? Ні! Отже, настав світовий дефолт, який матиме свої глобальні наслідки», — упевнений політик.

При цьому він підкреслив, що держави повинні чинити більший вплив на економічні процеси, але повернення до жорсткої командно-адміністративної практики недопустиме.

«Світ не має права вдатися до крайнощів і повернутися до жорстких командно-адміністративних методів, які були звичайною річчю в Радянському Союзі. Але підвищувати роль держави, наділяти її новими важелями координації і відповідальності доведеться», — заявив Анатолій Гриценко.

На думку політика, глобальні економічні виклики можуть привести і до появи інституцій, здатних регулювати глобальну економіку.

«Настає момент, коли державам доведеться домовлятися про зовсім інші, наднаціональні рівні регулювання. Має з’явитися світовий держплан, світовий мінфін. З будь-якою назвою. Цей процес неминучий, і ми повинні в нього включатися», — констатував Анатолій Гриценко.

Докладніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з Анатолієм Гриценко в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі