Консенсусна система ухвалення рішень, яка є визначальною в ЄС і НАТО, демонструє свою неефективність в умовах сучасного світу, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» голова парламентського комітету з питань нацбезпеки Анатолій Гриценко.
«Внутрішня система ухвалення рішень у ЄС і НАТО заснована на консенсусі, згоді всіх держав-членів. Дуже демократичний і класний принцип. Для мирного часу. Але коли виникає загроза і потрібно діяти швидко й рішуче, консенсус не працює, внутрішньодержавні демократичні процедури теж дають збій», — констатує політик.
В якості прикладу слабкої координації дій учасників альянсу він приводить хід операції НАТО в Афганістані.
«Ні багато ні мало на карту поставлено майбутнє альянсу. Керівництво НАТО усвідомлює, чим може закінчитися провал операції. І що ж ми бачимо? Країни НАТО місяцями, навіть роками демократично обговорюють, хто з них направить до Афганістану свою бригаду, батальйон або вертолітну ескадрилью», — констатує Анатолій Гриценко.
На його думку, саме неузгодженість позицій країн — учасниць альянсу може привести до військової поразки.
«Операція провалюється, гинуть люди. Маючи при зброї понад два мільйони солдатів, понад дві тисячі вертольотів, НАТО змушений звертатися до України — чи не погодимося ми відправити до Афганістану роту солдатів або ескадрилью вертольотів?! Ми відмовляємо і пояснюємо причини. Але питання ефективності альянсу залишається відкритим», — констатував політик.
Докладніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з Анатолієм Гриценком в свіжому номері «ДТ».