Гриневецький: Україні необхідні нацпроекти з особливим режимом фінансування

Поділитися
Існує два сценарії виходу України з кризи — нарощування обсягів виробництва у традиційних індуст...

Існує два сценарії виходу України з кризи — нарощування обсягів виробництва e традиційних індустріальних сферах або ж структурні зміни в економіці при державному фінансуванні й під державним контролем, заявив в статті для «Дзеркала тижня» перший заступник голови комітету ВР з нацбезпеки Сергій Гриневецький.

«Очевидні два сценарії. Перший передбачає, що післякризовий розвиток здійснюватиметься шляхом нарощування обсягів виробництва у традиційних локомотивах вітчизняної економіки — металургії та хімічній промисловості», — констатує депутат.

На його думку, шанси на успіх у подібного підходу є вкрай невисокими, оскільки реалізовуватися він буде на технологічно відсталій базі, а добробут громадян залежатиме від ринкової кон'юнктури на обмежений асортимент продуктів промвиробництва.

«Зростання промислового виробництва, валютних надходжень і, в остаточному підсумку, добробут мільйонів громадян залежатиме від кон’юнктури світових ринків. Такий сценарій передбачає кількісне, а не якісне зростання», — констатує Гриневецький.

В якості єдиної альтернативи він пропонує провести контрольовані структурні зміни в економіці, які фінансуватимуться державою.

«В України ще залишається шанс реалізувати другий сценарій посткризового розвитку. Визнавши, що на сьогодні ми є країною третього світу, потрібно докласти зусиль для того, щоб вирватися з цього стану й сконцентрувати всі сили на реалізації ключових завдань, активно використовуючи політику дирижизму», — переконаний депутат.

При цьому Гриневецький пропонує здійснити модернізацію економіки шляхом реалізації комплексу національних проектів із захищеним режимом фінансування.

«Потрібні пріоритетні національні проекти з особливим режимом фінансування, розраховані не на рік, а максимум на п’ять років. Такого роду національні проекти повинні носити структурний характер і бути спрямовані на збереження та посилення конкурентоспроможності країни на світовому ринку за рахунок розвитку наукоємних технологій та інноваційної сфери. Роль організатора, координатора та головного інвестора зобов’язана взяти на себе держава», — заявив депутат.

Докладніше читайте в статті Сергія Гриневецького «Два сценарії для посткризової України» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі