У демократичному суспільстві екзит-пол не може бути мірилом прозорості виборів, а ученим, що проводили «Національний екзит-пол», необхідно визнати свою помилку щоб припинити політичні спекуляції навколо соціології. Такий коментар дав «Дзеркалу тижня» заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха.
«Екзит-пол — це телешоу. У країнах демократії його замовляють не політики, а медіа. Тим самим привертаючи увагу до каналу. Але вони попереджають, що це не вирок. Це не знаряддя політичного тиску. Він не повинен брати на себе функції, які йому не належать. Це ніякий не еталон і не барометр. І це не моя думка — це думка цілої низки експертів, в тому числі й американських, які моніторили екзит-поли в десятках країн», — заявив учений.
При цьому він підкреслив, що вчені, які контролювали проведення «Національного екзит-полу», допустили помилки, які необхідно визнати, щоб припинити політичні спекуляції на дану тему.
«Будь-який літак може впасти, — заявив Головаха. — Накладається кілька випадкових незначних помилок, і — катастрофа. Ось і їхній літак упав. Однак треба це жало вирвати з рук політиків. Треба чесно написати, що екзит-пол не застрахований від будь-яких помилок. Навіть бренд або репутація фірми не може автоматично підтверджувати якість роботи. Бо завжди залишається можливість помилки. Для вчених це всього лише елемент наукової практики».
Докладніше читайте в статті Інни Ведерникової «Крах екзит-полу» у свіжому номері «ДТ».