Депутати, що брали участь у захопленні будівлі Генеральної прокуратури, свідомо дестабілізували ситуацію і провокували початок силового варіанту розвитку подій, — вважає начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей.
Він стверджує, що в ніч з 25 на 26 травня, коли народні депутати від Партії регіонів заблокували його у внутрішньому дворику будівлі Генпрокуратури, він «чув постійні телефонні розмови». «Щось на кшталт «давайте йому дамо по нирках, давайте його закопаємо»… Мене провокували», — розповідає Гелетей.
На його думку, депутати хотіли, щоб зосереджений біля Генпрокуратури спецпідрозділ СБУ «Альфа» пішов на визволення начальника УДО. «Це була чистої води провокація силового варіанта», — переконаний він.
Причиною відносно безкровного вирішення конфлікту навколо Генпрокуратури, за словами начальника УДО, стало те, що він віддав наказ не застосовувати зброю проти нападаючих. Хоча згідно із законодавством і внутрішніми інструкціями застосування зброї було б виправданим, додав він.
Ще однією причиною, чому співробітники держохорони не застосували зброю проти нападаючих, була присутність у числі останніх міністра внутрішніх справ. «В данному випадку спрацювала фігура міністра. Всі його знають», — пояснив Гелетей.
При цьому він зазначив, що вважає маловірогідним використання статусу міністра у подібних акціях в майбутньому: «Коли ж хтось розраховує на те, що знову скористається авторитетом міністра для вчинення незаконних дій, то він глибоко помиляється. Такого більше не повториться», — запевнив начальник Управління держохорони.
Детальніше про перипетії захоплення будівлі Генеральної прокуратури читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з Валерієм Гелетеєм у свіжому номері «ДТ».