Геєць: Розширення приватизації в програмі економічних реформ суперечить настроям населення

Поділитися
Завдання подальшого розширення приватизації та скорочення частки державної власності до 25—30% вступає в суперечність із настроями населення, майже 65% якого негативно ставиться до великої приватизації.

Завдання подальшого розширення приватизації та скорочення частки державної власності до 25–30% вступає в суперечність із настроями населення, майже 65% якого негативно ставиться до великої приватизації.

Про це у коментарі «Дзеркалу тижня» заявив директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць, коментуючи положення програми економічних реформ, запропонованої Президентом Віктором Януковичем.

На думку науковця, розширення приватизації створює нестабільний політичний фон для майбутніх виборів. За його словами, якщо справді є такі наміри, треба докорінно міняти підходи до приватизації, особливо в частині убезпечення від монопольного контролю власності, транспарентності самої приватизації.

Коментуючи програму економічних реформ, Геєць також зазначив, що в документі фактично упущена земельна і адміністративно-територіальна реформа.

«Декларується необхідність впровадження ринку землі — це абсолютно правильно, це треба робити якомога швидше. Але при цьому конче необхідно вирішити питання дозвільної системи: кому можна продавати, як цією землею має розпоряджатися власник, та як вона має використовуватися», — зазначив він.

Регіональна реформа, яка закладена в програмі, на думку науковця, має бути доповнена комплексною адміністративно-територіальною, інакше вона не буде повноцінно працювати.

Загалом директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ позитивно оцінив запропоновану президентом програму, зауваживши, що вона відповідає вимогам часу і має достатньо системну побудову. Водночас Геєць зазначив, що до програми не додано відповідних розрахунків, тому документ видається дещо декларативним.

Докладніше про це читайте в коментарі Валерія Геєця у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі