Сьогодні більш як 40% працездатного населення не задоволена і не хоче працювати в приватному секторі. Одна з причин такого невдоволення — система найму та звільнення з роботи, що не відповідає інтересам людей, заявив директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць у коментарі «Дзеркалу тижня».
Науковець переконаний, що держава замість того, щоб роздавати нові соціальні обіцянки, повинна приділити належну увагу регуляторній реформі. «Має бути відпрацьований відповідний комплекс регуляторних дій», - підкреслив він.
«Є й іще одне дуже важливе питання. Це те, як людина опановує стан справ у сфері своєї професійної діяльності, та як працюють соціальні ліфти. Як вони рухають людину між окремими соціальними рівнями. Це питання слід вирішувати негайно, тому що обмеження в соціальній сфері є неминучими», - додав Геєць.
Наразі соціальні зобов’язання держави, за його словами, згідно з діючою законодавчою базою, є надмірними, і обмеження в бюджетній сфері – неминучі. Тому необхідна бюджетна компенсація за рахунок тих, хто уникає податків і має надмірні доходи та монопольний контроль, що дозволяє утримувати надприбутки.
«До цих питань необхідно повернутися в деталях, тим більше що це допоможе вирішити суперечності між соціальними зобов’язаннями державами і механізмами, які формують задоволення людини власним соціальним статусом», - переконаний директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ.
Докладніше про це читайте в коментарі Валерія Геєця у свіжому номері «ДТ».