Гарантія професійної свободи журналістів

Поділитися
Ми, члени Незалежної медіа-профспілки України, звертаємось до всіх колег підтримати рух за чесну та публічну редакційну політику...

Ми, члени Незалежної медіа-профспілки України, звертаємось до всіх колег підтримати рух за чесну та публічну редакційну політику. Раніше за цензуру, що була привілеєм найвищих посадовців, журналісти платили своїм заплямованим іміджем. Зараз же вона перекочувала до власників ЗМІ, що можуть економічно примушувати журналістів до порушення професійних стандартів.

Більше року тому ми вибороли професійну свободу. Втримати цю свободу виявилось так само важко, як і боротись за неї. Цей факт підтвердив рік минулий, коли вже нова владна еліта спробувала приборкати журналістів. І тільки новий організований протест журналістів завадив поверненню старої практики політичного керування засобами масової інформації з боку владних чиновників найвищого рівня.

Проблеми політичного маніпулювання журналістами виявила і минула виборча кампанія. Вже не на рівні влади, а на рівні власників газет, журналів та телекомпаній нам спробували нав’язати цензуру, через яку мали висвітлюватись вибори. Це була плата за самозаспокоєння журналістів, за самовпевненість, що політична цензура ніколи не повернеться. А вона повернулась у новому обличчі — комерційної цензури.

МИ ЗНОВУ ПОВЕРТАЄМОСЬ ДО СИТУАЦІЇ, КОЛИ НАШУ БЕЗПЕКУ І МАЙБУТНЄ МОЖЕ ГАРАНТУВАТИ ЛИШЕ ПУБЛІЧНА РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА.

Організована боротьба за професійну свободу почалась 2002 року з протесту проти політичної цензури в ЗМІ. Ми отримали першу велику перемогу восени 2004 року, коли журналісти центральних каналів виступили з заявою про чесне висвітлення виборів:

1. Усі інформаційні програми повинні інформувати про всі суспільно значущі події.

2. Усі інформаційні програми повинні представляти всі значущі точки зору на події, що висвітлюються.

3. Уся інформація, що потрапляє до ефіру, має бути перевіреною та містити посилання на джерела.

Це були лише три пункти, але вони змінили новини українського телебачення.

Ми планували створити нові правила гри, щоб ніколи не повертатись до будь-яких форм цензури. І ми назвали ці правила засадами редакційної політики. Сьогодні ними можуть скористатись журналісти будь-якої редакції.

У 2006 році угоди з власниками підписали журналісти «Львівської газети» та тижневика «Событие» (м.Дніпродзержинськ). В обмін на професійну і якісну роботу журналістів власники гарантують відсутність політичної, економічної та будь-якої іншої цензури. Крім публічних гарантій, журналісти домовились з власниками і за економічні гарантії — виплату компенсацій журналістам у разі зміни редакційної політики без згоди журналістів.

Ці правила можуть стати стандартами і вашої роботи. Для цього потрібно зробити лише два кроки:

— розпочати з власниками переговори про публічність редакційної політики;

— підписати з власниками угоди про гарантії невтручання в роботу редакції.

Домовтесь з власниками про свої професійні гарантії!

Незалежна медіапрофспілка України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі