Більшість новинних сюжетів на українських телеканалах не дають альтернативних точок зору на події в країні. Крім того, замість залучення незалежних експертів журналісти коментують новини самі, або залучають політиків. Такими є результати контент-анализу українських теленовин, проведеного Академією української преси та Інститутом соціології НАН України.
За даними дослідників, лише кожна шоста новина представляє декілька альтернативних точок зору на події в країні. Цей показник залишається незмінним з часів виборів-2006 і є значно нижчим, ніж той, який фіксувався весною 2005 року — в період своєрідного журналістського відродження, стверджують вчені.
Ще однією особливістю новин на українських каналах є їх коментування. За стандартами журналістики прийнято, щоб новини коментували незалежні експерти. Але в українському телеефірі приблизно половину новин коментують самі журналісти, а ще третину — політики. Частка ж експертів украй мала і складає від семи до одинадцяти відсотків.
За рейтингом уваги серед політичних інститутів лідирує Президент, який значно випереджає Верховну Раду і Кабінет міністрів (34%, 24% і 19% відповідно). І він же впевнено зберігає лідерство за рейтингом уваги серед політичних персон, більш ніж на 10% випереджаючи Віктора Януковича (30,3% і 18,5% відповідно). Варто водночас відзначити, що кожний четвертий сюжет про Ющенка носить сумнівний або негативний характер.
Помітним є прогрес українських тележурналістів у розміщенні посилань на джерела інформації. Під час виборів 2004 року в окремі місяці до 18% новин йшли без вказівки на те, звідки журналісти взяли інформацію. Зараз цей показник не перевищує 10%, що можна пояснити і специфікою деяких новин, і звичайною журналістською та редакторською недбалістю.
Докладніше про результати дослідження українського телеефіру читайте у статті Валерія Іванова і Наталії Костенко «Осінній медозбір. Моніторинг провідних українських каналів» у свіжому номері «ДТ».