Зараз в Росії відбувається поступове відновлення позитивного ставлення до України, що істотно погіршало через позицію колишнього президента України Віктора Ющенка стосовно кавказького конфлікту у серпні 2008 року, а також газового конфлікту Росії з Україною у січні 2009 року, заявив в інтерв'ю «ДТ» замдиректора російської соціологічної служби Левада-Центр Олексій Гражданкін.
«На мою думку, сьогодні в Росії відбувається поступове відновлення позитивного ставлення до України, яке істотно погіршилося у зв’язку з позицією колишнього президента України Віктора Ющенка щодо південноосетинського конфлікту в серпні 2008 року, а також січневого 2009 року газового конфлікту Росії з Україною, — говорить Олексій Гражданкін. — Також на ставлення до України вплинули численні акції з переоцінки історії ХХ століття (Голодомор, діяльність ОУН—УПА), до яких вдавався Віктор Ющенко».
В той же час перемога Віктора Януковича може поліпшити імідж України в очах росіян, вважає соціолог.
«Позитивної динаміки в розвитку відносин між нашими країнами з його приходом очікували 41% жителів Росії (негативної — лише 7%). А от баланс позитивних і негативних очікувань у розвитку російсько-українських відносин у разі перемоги на президентських виборах Юлії Тимошенко становив 11/27», - розповів Олексій Гражданкін.
При цьому, на думку експерта, за відповідями на питання про ставлення до України перш за все ховається ставлення до політики української влади, яке надалі переноситься і на відношення до держави Україна, і до українців як до етносу. «Так, у травні минулого року, коли баланс позитивних і негативних оцінок ставлення до України становив 34/56, баланс позитивних і негативних оцінок українців як народу становив 75/18, хоча, на жаль, він істотно знизився навіть порівняно з 2006 роком, коли становив 81/14», - розповів Гражданкін.
Докладніше про це читайте в статті Ірини Кириченко «Росія — Україна: ідеологічне перезавантаження?» у свіжому номері «ДТ»